Itālijas valdība nepiekāpjas EK prasībām mainīt savu budžetu, riskējot ar iespaidīgu soda naudu

0 Komentāru
Itālijas valdība nepiekāpjas EK prasībām mainīt savu budžetu, riskējot ar iespaidīgu soda naudu
ZUMAPRESS/SCANPIX

Itālijas valdība atteikusies piekāpties Eiropas Komisijas (EK) prasībām un mainīt savu budžeta projektu.

Itālijas valdība, kurā dominē populisti, uzskata, ka šāds budžets palīdzēs stimulēt izaugsmi, samazināt valsts parādu un budžeta deficītu. Jau ziņojām, ka oktobrī EK draudēja Itālijai ar finanšu sankcijām un līdz šīs nedēļas otrdienai bija devusi eirozonas trešajai lielākajai ekonomikai laiku, lai tā veiktu izmaiņas 2019. gada budžeta projektā.

Soda nauda par atteikšanos pārskatīt budžetu varētu būt 0,2% no Itālijas iekšzemes kopprodukta jeb apmēram 3,4 miljardi eiro. Ekonomikas eksperti bažījas, ka konfrontācija starp Briseli un Itāliju ir neizdevīga abām pusēm.

“Es esmu satraukts par Eiropu, jo Eiropa bez Itālijas vai ar tādu Itāliju, kas netiek ņemta vērā, Eiropa būs vājāka, nevis stiprāka. Tāpēc es domāju, ka vienai no pusēm būtu jāpārdomā sava nostāja – vai nu Eiropai, vai arī Itālijas valdībai,” norāda laikraksta “Corriere della Sera” politikas eksperts Masimo Franko.

Arī Eiropas Savienības Ekonomikas komisārs Pjērs Moskovisī paudis cerību, ka, iespējams, izdosies panākt kompromisu, lai sankcijas netiktu piemērotas. Lielāka problēma par budžetu gan ir Itālijas valsts parāds, kas pašlaik ir 2,3 triljoni eiro jeb 131% iekšzemes kopprodukta, tas vairāk nekā divas reizes pārsniedz ES noteikto maksimāli pieļaujamo normu.

0 Komentāru