Itālijas valdība gatavojas pagarināt ārkārtējo stāvokli

Pievienot komentāru
Itālijas valdība gatavojas pagarināt ārkārtējo stāvokli
REUTERS / SCANPIX

Itālijas valdība, visticamāk, pagarinās jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ izsludināto ārkārtējo stāvokli, kas pašreiz spēkā ir līdz 31.jūlijam, piektdien paziņoja Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

“Nevienam nevajadzētu pūt pārsteigtam, bet (..) mēs virzāmies pretī ārkārtējā stāvokļa pagarināšanai,” žurnālistiem Venecuēlā paziņoja Konte.

Laikraksts “La Stampa” šodien vēstīja, ka ārkārtējais stāvoklis, kas tika izsludināts 31.janvārī, tiks pagarināts vēl par pieciem mēnešiem līdz 31.decembrim.

Ārkārtējā stāvokļa izsludināšana Itālijā ir ierasta prakse, reaģējot uz lielām nelaimēm, piemēram, zemestrīcēm un sabiedrības veselības krīzēm.

Pēdējo mēnešu laikā Konte izmantojis ārkārtējo stāvokli, lai pieņemtu nozīmīgus lēmumus, apejot parlamentu, tostarp par ierobežojumu ieviešanu cīņā ar pandēmiju.

Opozīcijas līderis Mateo Salvīni protestēja pret ierosinājumu pagarināt ārkārtējo stāvokli, uzskatot to par pilsonisko brīvību pārkāpumu.

Itālija ir tikusi pāri jaunā koronavīrusa epidēmijas kritiskajam posmam, taču pastāv bažas, ka jauni uzliesmojumi var izraisīt otro inficēšanās vilni.

Šonedēļ Itālija cīnās ar jaunā koronavīrusa uzliesmojumu, kas saistīts ar iebraucējiem no Bangladešas.

Itālija ceturtdien aizliedza iebraukšanu no 13 valstīm, kuras tā uzskata par augsta riska valstīm Covid-19 pārnešanā.

Iebraukšanas aizliegums tika noteikts ceļotājiem no Armēnijas, Bahreinas, Bangladešas, Bosnijas, Brazīlijas, Čīles, Dominikānas Republikas, Kuveitas, Ziemeļmaķedonijas, Moldovas, Omānas, Panamas un Peru.