Itālijas un Polijas ministri tiecas veidot valstu bloku Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Pievienot komentāru
Itālijas un Polijas ministri tiecas veidot valstu bloku Eiropas Parlamenta vēlēšanām
AP/SCANPIX

Polijas un Itālijas iekšlietu ministri pēc kopīgas tikšanās vienojās strādāt ciešāk, lai abas valstis šajā pavasarī gūtu labus panākumus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Mateo Salvīni, kurš ir arī Itālijas vicepremjers, akcentēja, ka abu valstu bloks būs “Eiropas pavasara varoņi”.

Abu valdību pārstāvji secinājuši, ka valstīm ir kopīgas vērtības un tās tiecas gan savās mājās, gan Eiropā mazināt birokrātiju un sargāt ārējās robežas no pārkāpējiem un nelegāliem migrantiem. Polijas ministra Joahima Brudzinska sasauktajā sanāksmē Salvīni arī izteicās, ka Eiropai bez iejaukšanās no ārpuses ir jāsargā robežas un pilsoņi, tā vēlreiz nosodot nesen plašas diskusijas raisījušo ANO migrācijas paktu.

“Ņemot vērā to, ka ilgus gadus Eiropā dominējusi franču-vācu ass, mēs tiecamies pēc jauna līdzsvara, jaunas enerģijas. Polija un Itālija būs galvenie varoši Eiropas pavasarī – tā būs eiropeisko vērtību renesanse,” norādīja Brudzinskis.

“Polija un Itālija piekrīt, ka ir jāstiprina Eiropas Savienības ārējās robežas un jāpalielina sadarbība ar migrantu izcelsmes valstīm. Tieši tas padarīs vieglāku migrācijas kontrolēšanu un stiprinās aizsardzību,” piebilda Salvīni.

Vēlāk aiz slēgtām durvīm, tiekoties ar Polijas premjerministru Mateušu Moravecki, Salvīni apsprieda Itālijas-Polijas ass veidošanu, lai veiksmīgāk kopīgi startētu EP vēlēšanās.

EP vēlēšanas notiks šā gada 25. maijā. Iepriekš Polijas premjers Moraveckis bija atzinis, ka Varšava daudzos jautājumos ir vienisprātis ar Itāliju abu valstu kritiskajā attieksmē pret Briseli, kas “līdzīgās situācijās pret dažādām dalībvalstīm izturas visai atšķirīgi”.