Itālijas pilsētā Artenā skaļās atkritumu mašīnas aizstāj mūļi

0 Komentāru

Kādā Itālijas kalnu pilsētiņā jaunais izrādījies labi aizmirsts vecais – pie rekordlabiem rezultātiem atkritumu šķirošanā tā nonākusi, drazu izvešanā iesaistot mūļus.

Idilliskā kalnu pilsētiņa Artena Itālijā, kas atrodas 40 kilometru attālumā no Romas, lepojas ne tikai ar gleznainu un labi saglabājušos pilsētas vēsturisko centru, bet arī uzteicamiem rezultātiem atkritumu šķirošanā. Īpaši sekmīgi tas veicas vecpilsētā, kur par atkritumu savākšanu rūpējas mūļi. Vairs nav ne miņas no skaļajām atkritumu savākšanas mašīnām un to izpūtēju gāzēm vecpilsētas šaurajās ieliņās.

“Dalīta atkritumu savākšana Artenā sākās 2017. gadā. Toreiz tā bija spiesta lieta, mums tas bija jādara, lai atvieglotu darbu šiem zvēriem, kuri ar mums kopā dažādus darbus darījuši gadsimtiem ilgi. Artena pastāv, pateicoties mūļiem, un tagad viņi ik dienu nodrošina atkritumu šķirošanu,” stāsta pilsētas mērs Feličeto Andželīni.

Kopš atkritumus savāc mūļi, lielākā daļa atkritumu tiek sašķiroti, sasniedzot vienus no labākajiem šķirošanas rezultātiem valstī. Katru dienu savākta noteikta atkritumu grupa, kas radinājusi iedzīvotājus piedomāt pie tā, ko atstāj miskastē savākšanai.

Artenā mūļi jau izsenis izmantoti dažādu nastu pārnēsāšanai. Pašlaik vecpilsētā atkritumus savāc četri mājlopi, kurus darbam pieradinājusi tēva un dēla komanda.

“Darbu apgrūtina tas, ka ir grūti pārvietoties pa pilsētu. Jābūt formā katru dienu, jāceļas četros no rīta un jāapstaigā pilsēta. Tā nav maza – katru dienu noeju ap 20 kilometriem, augšā, lejā. Taču ir gandarījums, ka šķirošanas rezultāti strauji pieauga un cilvēki par mums runā labu,” uzsver mūļu saimnieks Frančesko Buči.

Mūlis spēj nest pat 150 kilogramu smagu kravu, taču šiem lopiņiem nekad nav bijis jānēsā tik smags vezums.

0 Komentāru