Itālijai savs ”Parex” – valdība izlemj glābt pasaulē vecāko banku BMPS

Komentāri

Itālijas valdība izlēmusi glābt pasaulē vecāko banku BMPS un citas grūtībās nonākušas vietējā finanšu sektora dalībnieces par 20 miljardiem eiro. To naktī pēc valdības ārkārtas sēdes paziņojis valsts jaunais premjers Paolo Džentiloni.

Dažas stundas pirms tam BMPS atzina, ka nav spējusi iegūt 5,2 miljardu eiro investīcijas, kas tai bija nepieciešamas sava kapitāla palielināšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar Itālijas valdības lēmumu BMPS, kas darbojas kopš 1472.gada un tiek uzskatīta par pasaulē vecāko banku, faktiski tiks nacionalizēta.

Līdz šim tā bija trešā lielākā kredītiestāde Itālijā, tomēr kopš gada sākuma banka ir zaudējusi vairāk nekā 80% no tirgus kapitalizācijas. Jūlijā tā Eiropas Savienības tā dēvētajā stresa testā tika atzīta par vājāko banku visā savienībā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl