Komentāri
Itālija vēlas pārtraukt ārvalstīs noslēgto viendzimuma pāru laulību reģistrāciju
FOTO: SCANPIX

Itālijas iekšlietu ministrs Anhelino Alfano otrdien paziņojis, ka pārtrauks ārvalstīs noslēgto viendzimuma pāru laulību reģistrāciju. “Viendzimuma cilvēku laulības Itālijā nav iespējamas. Tāpēc šīs laulības nevar tikt iekļautas Itālijas reģistros (..) tā vienkāršā iemesla dēļ, ka likums to neatļauj,” paziņoja Alfano.

Ministrs atklāja, ka devis rīkojumus pašvaldībām visā valstī atcelt šādus ierakstus, norādot, ka pretējā gadījumā to izdarīs pats.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairākas pašvaldības jau paziņojušas, ka ministra rīkojumam nepakļausies.

“Ja viņi vēlas tās atcelt, lai atceļ, bet ne Boloņas vārdā. Tā nepakļausies,” paziņoja pilsētas mērs.

“Nosūtīt apkārtrakstu par jautājumiem, kas skar tik daudzu cilvēku ikdienas dzīvi, nav birokrātiski, bet traģikomiski,” viņš piebilda.

“Anhelino Alfano neizdodas koncentrēties uz noziedzības novēršanu, drošību, cīņu pret mafiju, īsumā, iekšlietu ministra pienākumiem. Viņam ir citas prioritātes, bet es cīnīšos par homoseksuāļu laulību reģistrēšanu Romā,” paziņoja Romas mēra vietnieks.

Līdzīgi reaģējušas arī Udīne un Neapole.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl