Itālija sēro – Dženovā atvadās no katastrofas upuriem

4 komentāri

Itālijā turpinās sēras un atbildes meklējumi, kāpēc tika pieļauta katastrofa, kurā, sabrūkot tiltam, bojā gāja 42 cilvēki.

Sestdien, 18. augustā, notiek valsts organizētas upuru bēres, tomēr ne visu bojāgājušo tuvinieki tajās piedalās, jo dusmas uz valdību ir pārāk lielas. Sestdien Dženovā, zem sagruvušā tilta atrastas vēl četru bojāgājušo mirstīgās atliekas. 

Zem milzīga betona bloka atrasta sadragāta vieglā automašīna, kurā miruši trīs vienas ģimenes locekļi, viņu vidū – deviņus gadus veca meitene. Dženovā sestdien notiek katastrofas upuru oficiālās bēres, kurās piekrituši piedalīties 18 bojāgājušo piederīgie. Starp bojāgājušajiem arī kāds jauns sportists.

“Viņš patiešām bija zelta zēns, varbūt ne visspēcīgākais spēlētājs uz laukuma, bet tāds cilvēks, par kuru var teikt – es vēlētos, lai visi spēlētāji būtu līdzīgi viņam. Man nav vārdu, esmu spriedzē,” norādīja futbola komandas īpašnieks Augusto Pintus.

Starp bojā gājušajiem arī vairāki Albānijas pilsoņi. 22 gadus vecais Mariušs gāja bojā kopā ar kolēģi, abi bija ceļā uz darbu. Albāņu puiša tēvs aizkustinošā ceremonijā, draugu lokā ar asarām acīs teica dēlam pēdējos vārdus.

“Viņš bija nobriedis puisis, kurš cienīja citus, viņam jauki draugi un brīnišķīga ģimene. Viņa liktenis aizveda viņu uz Kornigliani ostu, un mēs par viņu domāsim katru reizi, kad tur nokļūsim,” teica bojāgājušā puiša tēvs.

Tilts sagruva otrdien, spēcīgu lietusgāžu laikā. Aptuveni 35 vieglās automašīnas un trīs kravas auto nogāzās no 45 metru augstuma uz apakšā esošajām dzelzceļa sliedēm un divām noliktavām.

4 komentāri