Itālijā pēc arestēšanas atbrīvots bijušais Katalonijas līderis Pudždemons

0 Komentāru
Itālijā pēc arestēšanas atbrīvots bijušais Katalonijas līderis Pudždemons
AFP/SCANPIX

Bijušais Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons, kas pēc Spānijas prasības Sardīnijā ceturtdien, 24.augustā, aizturēts, ir atbrīvots, kamēr tiesa izskata viņa izdošanas lietu, tomēr viņam ir jāpaliek šajā Itālijas salā, piektdien pavēstīja Pudždemona advokāts Agostinandželo Marrass, vēsta TV3 Ziņas.

Trimdā Beļģijā dzīvojošo bijušo Katalonijas līderi Karlesu Pudždemonu vakar, 23. septembrī, aizturēja Itālijā, uzreiz pēc ierašanās Sardīnijas salā, jo Spānija ir izdevusi viņa aresta orderi. Eiroparlamenta deputātu Pudždemonu no kriminālvajāšanas sargāja imunitāte, taču pēc Spānijas lūguma parlaments to atņēma.

Pirms tiesas lēmuma par to, vai katalāņu neatkarības kustības līderi atbrīvot jeb izdot Spānijai, pie tiesas nama Sardīnijā bija ieradušies vairāki viņi atbalstītāji, pieprasot politiķa atbrīvošanu. Daudz kuplākā skaitā Pudždemona atbalstītāji bija pulcējušies Katalonijas reģiona galvaspilsētā Barselonā.

Protestējot pret Pudždemona arestēšanu, katalāņu neatkarības aktīvisti bija sanākuši pie Itālijas konsulāta.

Elisenda Paluzi, Katalāņu nacionālās asamblejas prezidente

“Šī ir vēl viena epizode katalāņu neatkarības kustības politiskajā vajāšanā, īpaši vēršoties pret trimdā dzīvojošo bijušo prezidentu Pudždemonu. Spānija ir apsēsta ar viņa atgriešanu valstī.”

Tikmēr Spānijas galvaspilsētas Madrides iedzīvotāji pauž dažādus viedokļus. Vieni uzskata, ka Pudždemonu jāliek mierā.

Begoņa Baeza, Madrides iedzīvotāja

“Politiskās partijas sāks vairot spriedzi, bet separātisti kļūs daudz niknāki. Es domāju, būtu labāk, ja Pudždemons paliktu trimdā.”

Savukārt citi ir pārliecināti, ka separātistu līderi ir jātiesā.

Rikardo Fabregats, Madrides iedzīvotājs

“Es domāju, ka viņam ir jāstājas tiesas priekšā, tāpat kā visiem pārējiem. Esmu dzimis Barselonā, es mīlu Katalāniju, bet es tomēr esmu spānis.”

Pudždemonu, ko Spānija apsūdz par musināšanu uz dumpi, ir jāsauc pie atbildības un jātiesā, paziņojis arī Spānijas premjers.

Pedro Sančess, Spānijas premjerministrs

”Mums jāatceras, kad Karless Pudždemons bēga no tiesas, pie varas bija cita valdība. Šīs valdības nostāja vienmēr bijusi nemainīga — ir jārespektē visas juridiskās procedūras, kas ir sāktas Spānijā un Eiropā, šajā gadījumā – Itālijā.”

2017. gada Katalonijas neatkarības referendums izraisīja dziļu politisko krīzi. Pēc tam, kad reģionālais parlaments pasludināja neatkarību, Madride autonomajā reģionā ieviesa tiešo pārvaldi un atlaida vietējo valdību. Pudždemons aizbēga no valsts, bet vairāki Katalonijas līderi nonāca cietumā, taču vēlāk tika apžēloti.

0 Komentāru