Itālijā mēģinās veidot jaunu valdību

Pievienot komentāru
Itālijā mēģinās veidot jaunu valdību
Itālijas prezidents Serdžo Matarella. (AP/SCANPIX)

Itālijā vismaz pagaidām nebūs parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Prezidents Serdžo Matarella devis partijām laiku līdz otrdienai, lai vienotos par vairākuma valdības izveidi.

Politiskā krīze Itālijā izraisīja valdības krišanu, izjūkot populistiskās Pieczvaigžņu kustības un nacionālkonservatīvās partijas “Līga” koalīcijai.

Līdzšinējais premjerministrs Džuzepe Konte valdības krišanā apsūdzēja “Līgas” vadītāju, iekšlietu ministru Mateo Salvīni, kurš “bezatbildīgi” izraisījis valdības krīzi, cerot uz pirmstermiņa vēlēšanām.

Salvīni paziņoja, ka ir gatavs koalīcijas atjaunošanai, taču joprojām uzskata, ka ārkārtas vēlēšanas ir labākais risinājums. “Vēlēšanas būtu iespēja ļaut izteikties mūsu darba devējiem – Itālijas tautai. Taču, ja kāds saka: runāsim, mēģināsim dažus ”nē” pārvērst par ”jā”, veidosim labāku valdību, izveidot labāku programmu, es vienmēr atbildu, ka esmu praktisks cilvēks. Man nav aizvainojuma, skatīsimies, kas no tā sanāks.”

Aptaujas liecina, ka “Līga” pirmstermiņa vēlēšanās gūtu pārliecinošu uzvaru, tādējādi nodrošinot savam līderim premjera krēslu.