Itālija legalizē marihuānu; audzēs armija

0 Komentāru
Itālija legalizē marihuānu; audzēs armija
()

Itālija pievienojusies tām valstīm, kuras legalizējušas marihuānu medicīniskām vajadzībām. Tiesa gan, šobrīd Itālijai marihuānu nākas importēt un ne visi pacienti ir gatavi to pirkt par aptiekas cenu.  Tāpēc valsts Veselības ministrija uzticējusi marihuānas audzēšanu armijai, cerībā samazināt tās cenu un padarīt to pieejamāku plašākam pacientu lokam.  

Aiz bruņotām durvīm valstij piederošā lauksaimniecības pētījumu saimniecībā 60 kilometru no Venēcijas, Itālijas galvenais marihuānas eksperts Džanpolo Grassi uzrauga reibinošās zālītes audzēšanas pilotprojektu. Pēc pievienošanās augošajam valstu pulkam, kas legalizējušas marihuānu ārstnieciskiem nolūkiem, Itālijas amatpersonas nolēmušas uzticēt tās audzēšanu armijai.

Šobrīd Itālija importē marihuānu no Nīderlandes, taču tās cena – 38 eiro par gramu – daudziem lietotājiem šķiet nesamērīgi augsta, tāpēc viņi to meklē melnajā tirgū, ko kontrolē mafijas grupējumi.

Itālijas veselības ministre Beatrise Lorenzīna:
Mūsu mērķis ir samazināt cenas. Mēs uzskatām, ka varam paši sevi nodrošināt ar nepieciešamo daudzumu un vairāk nekā uz pusi samazināt izmaksas un eventuāli – arī cenas.

Jau no jaunā gada armijas apsargātā teritorijā Florencē tiks sākta marihuānas audzēšana veselības aprūpes sistēmas vajadzībām. Marihuānas pētnieks Džanpolo Grasi jau ir veicis eksperimentus ar vairāk nekā 300 marihuānas paveidiem. Daži no tiem ir vismaz divas reizes stiprāki, nekā ielās konfiscētā marihuāna.

Marihuānas pētnieks Džanpolo Grasi:
Mūsu mērķis ir nodrošināt ārstus ar pareizo maisījumu, pareizo daudzumu un aktīvo vielu kombināciju, kas ļautu ārstēt dažādas kaites.

Likumdošana pret marihuānu pārsvarā katoliskajā Itālijā ir diezgan barga. Marihuānas audzēšana un tirgošana var novest pie cietumsoda, taču tās lietošana sabiedriskās vietās, īpaši jauniešu vidū, ir ierasta parādība un varas iestādes vairumā gadījumu tam nepievērš uzmanību. Šobrīd nav oficiālu aprēķinu, cik daudz cilvēku varētu kļūt par medicīniskās marihuānas lietotājiem.

Marihuānas eksperts Grassi atzīst, ka tad, ja to izrakstītu visiem, kam tā varētu palīdzēt, tās lietotāju skaits būtu mērojams miljonos.  Tikmēr ārsti ir skeptiskāki un norāda, ka marihuānu izraksta vien tad, ja citi medikamenti izrādījušies neefektīvi. Itālijas amatpersonas arī norādījušas ka nedomā sekot ASV piemēram, kur medicīniskās marihuānas likumi, kas ļauj pacientiem pašiem audzēt reibinošo zālīti, noveduši pie marihuānas legalizācijas Kolorādo un Vašingtonas štatā.

0 Komentāru