Itālija legalizē marihuānu; audzēs armija

Komentāri
Itālija legalizē marihuānu; audzēs armija
()

Itālija pievienojusies tām valstīm, kuras legalizējušas marihuānu medicīniskām vajadzībām. Tiesa gan, šobrīd Itālijai marihuānu nākas importēt un ne visi pacienti ir gatavi to pirkt par aptiekas cenu.  Tāpēc valsts Veselības ministrija uzticējusi marihuānas audzēšanu armijai, cerībā samazināt tās cenu un padarīt to pieejamāku plašākam pacientu lokam.  

Aiz bruņotām durvīm valstij piederošā lauksaimniecības pētījumu saimniecībā 60 kilometru no Venēcijas, Itālijas galvenais marihuānas eksperts Džanpolo Grassi uzrauga reibinošās zālītes audzēšanas pilotprojektu. Pēc pievienošanās augošajam valstu pulkam, kas legalizējušas marihuānu ārstnieciskiem nolūkiem, Itālijas amatpersonas nolēmušas uzticēt tās audzēšanu armijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd Itālija importē marihuānu no Nīderlandes, taču tās cena – 38 eiro par gramu – daudziem lietotājiem šķiet nesamērīgi augsta, tāpēc viņi to meklē melnajā tirgū, ko kontrolē mafijas grupējumi.

Itālijas veselības ministre Beatrise Lorenzīna:
Mūsu mērķis ir samazināt cenas. Mēs uzskatām, ka varam paši sevi nodrošināt ar nepieciešamo daudzumu un vairāk nekā uz pusi samazināt izmaksas un eventuāli – arī cenas.

Jau no jaunā gada armijas apsargātā teritorijā Florencē tiks sākta marihuānas audzēšana veselības aprūpes sistēmas vajadzībām. Marihuānas pētnieks Džanpolo Grasi jau ir veicis eksperimentus ar vairāk nekā 300 marihuānas paveidiem. Daži no tiem ir vismaz divas reizes stiprāki, nekā ielās konfiscētā marihuāna.

Marihuānas pētnieks Džanpolo Grasi:
Mūsu mērķis ir nodrošināt ārstus ar pareizo maisījumu, pareizo daudzumu un aktīvo vielu kombināciju, kas ļautu ārstēt dažādas kaites.

Likumdošana pret marihuānu pārsvarā katoliskajā Itālijā ir diezgan barga. Marihuānas audzēšana un tirgošana var novest pie cietumsoda, taču tās lietošana sabiedriskās vietās, īpaši jauniešu vidū, ir ierasta parādība un varas iestādes vairumā gadījumu tam nepievērš uzmanību. Šobrīd nav oficiālu aprēķinu, cik daudz cilvēku varētu kļūt par medicīniskās marihuānas lietotājiem.

Marihuānas eksperts Grassi atzīst, ka tad, ja to izrakstītu visiem, kam tā varētu palīdzēt, tās lietotāju skaits būtu mērojams miljonos.  Tikmēr ārsti ir skeptiskāki un norāda, ka marihuānu izraksta vien tad, ja citi medikamenti izrādījušies neefektīvi. Itālijas amatpersonas arī norādījušas ka nedomā sekot ASV piemēram, kur medicīniskās marihuānas likumi, kas ļauj pacientiem pašiem audzēt reibinošo zālīti, noveduši pie marihuānas legalizācijas Kolorādo un Vašingtonas štatā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl