Komentāri
Itālija izmeklē iespējamo Islāma valsts kaujinieku ”iefiltrēšanos” imigrantu vidū
FOTO: SCANPIX

Itālijas prokuratūra Palermo sākusi izmeklēšanu par iespējamo teroristiskās organizācijas Islāma valsts kaujinieku iefiltrēšanos imigrantu vidū, kas ar laivām ierodas Sicīlijā. Prokurorus par šādu risku brīdinājis Itālijas slepenais dienests, ziņoja laikraksta Corriere izdevums Palermo.

Laikraksts vēstīja, ka aizdomās turamie, kas saistīti ar Islāma valsti vai citiem teroristu grupējumiem, ieradušies Itālijas teritorijā pēdējo mēnešu laikā reizē ar tūkstošiem imigrantu no Sīrijas un Lībijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daļa aizdomās turamo jau devušies tālāk uz citām Eiropas valstīm, ziņoja Corriere.

Pēc Islāma valsts draudiem Itālija septembrī pastiprināja drošības pasākumus. Itālijas iekšlietu ministrs Anhelino Alfano norādīja, ka džihādistu grupējuma radītie draudi ir līdzvērtīgi starptautiskās teroristiskās organizācijas Al Qaeda draudiem pēc 11.septembra teroraktiem.

Tolaik Alfano sacīja, ka izlūkdienestu rīcībā nav pierādījumu, ka Islāma valsts plānotu uzbrukumu Itālijai.

Viņš arī norādīja, ka izlūkdienesti nesaskata terorisma risku imigrantu vidū, kaut migrantu plūsmai tiek stingri sekots līdzi.

Tomēr robežkontrole tika pastiprināta, lai “izvairītos no riska, ka Itālija kļūst par ieejas vārtiem” džihādistiem, kas uzbrūk Eiropai.

Šogad Itālijā ar kuģiem un laivām ieradušies vairāk nekā 150 000 imigrantu, liecina jaunākie dati, kas publiskoti oktobrī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl