Itālijā arestēts Rīgā dzimis vīrietis, kurš grasījās uzspridzināt bērnudārzu

4 komentāri
Itālijā arestēts Rīgā dzimis vīrietis, kurš grasījās uzspridzināt bērnudārzu
Foto: Reuters / EPA / LETA

Itālijas policija ceturtdien, 15. martā, paziņojusi, ka pēc FIB sniegtajām norādēm ir arestēts kāds vīrietis, kurš sameistarojis cauruļbumbas un plānojis uzbrukumu bērnudārzam.

Aizturētais ir kāds 24 gadus vecais Rīgā dzimušais Deniss Illarionovs, norāda aģentūra “Reuters”, kas esot redzējusi tiesas rīcībā esošos materiālus.

Latviešu izcelsmes Itālijas pilsonis izmantojis sociālos tīklus, pielūdzot Seifulo Saipovu – cilvēku, kurš pagājušajā gadā 31. oktobrī Ņujorkā ar automašīnu ietriecās cilvēku pūlī, nogalinot 8 cilvēkus. Saipovs savulaik plānojis arī citus uzbrukumus ASV.

Par Denisa aizdomīgajām aktivitātēm internetā Itālijas policijai ziņoja Federālās izmeklēšanas birojs (FIB).

Vienā no sociālo tīklu ierakstiem vīrietis pauda, ka ”ir laiks nogalināt bērnus bērnudārzā”.

Veicot kratīšanu 24 gadus vecā vīrieša dzīvesvietā Viterbo pilsētā, kas atrodas Romas ziemeļos, policisti uzgāja izejmateriālus spridzekļa radīšanai. Viņa mājās atradās dažādi cilindri, sprāgstvielas, monētas, metāla plāksnes, digitālas mērierīces un termometri, līmlentes un citas elektroniskas ierīces. Tāpat policisti konfiscēja šauteni, divas gaisa pistoles un tuvcīņas aukstos ieročus.

Vīrietis tika arestēts pirmdien, 12. martā, izvirzot apsūdzības par sprāgstvielu glabāšanu. Iespējams, viņam tiks izvirzītas apsūdzības arī par terorakta plānošanu.

Saskaņā ar “Reuters” rīcībā esošo informāciju Denisam esot bijusi grūta bērnība. Pēc mātes došanās pelņā uz Vāciju Deniss esot dzīvojis viens pats.

4 komentāri