3 komentāri
“It kā stāvētu laivā uz ūdens!” Latviete stāsta par pārdzīvoto postošo zemestrīci Itālijā
AFP/LETA

Itālija turpina atgūties no postošās zemestrīces. Pēc Ārlietu ministrijas ziņām, neviens Latvijas iedzīvotājs tajā nav cietis. Taču zaudējumi nodarīti mājoklim un uzņēmējdarbībai. Teju sagrauta netālu no Norčijas dzīvojošās latvietes Lorijas Lietavietes māja.

Bez pajumtes palikuši arī vairāki desmiti ēzeļu, ar kuriem līdz šim tika organizēti tūrisma pārgājieni.

Pēdējos gados zemestrīces Itāliju ir piemeklējušas visai bieži, taču šī ir spēcīgākā 36 gadu laikā. Tās epicentrs atradās Itālijas vidienē, netālu no Norčijas pilsētas, sagraujot arī Svētā Benedikta katedrāli. Zemestrīces brīdī pilsētā atradās latviete Lorija Lietaviete.

390583_290094187698588_1179291047_n

Lorija Lietaviete:

Tā sajūta bija kā…it kā stāvētu laivā uz ūdens. Pa logu tik redzējām virs Norčijas tādu putekļu mākoni.

Tiek lēsts, ka bez pajumtes palikuši aptuveni 15 tūkstoši tuvākās apkārtnes iedzīvotāju. Lorijas māja atrodas Norčijas tuvumā. Tā nav sagruvusi, bet smagi cietusi, naktis liekot pavadīt pagalmā.

“Viņa nav pilnībā nobrukusi, bet viss ir atvēries, visas sienas… Tā ir tādā stāvoklī, ja uznāk vēl viena zemestrīce, tad paliks tāda akmeņu čupiņa”, stāsta Lorija.  “Mēs guļam teltī, lai arī ir trīs grādi ārā. Guļam tepat pie mājas dārzā ārā, bet ir cilvēki gados, kas ir gados, kas nevar teltīs gulēt. Vēl kāds guļ mašīnā, daudzi aizbraukuši uz Romu pie radiem.”

Foto

Taču daudziem vietējiem nav kur iet, un daudzi to nemaz nevēlas. Cilvēku nelaimi izmanto nelūgti viesi, jo īpašumi tagad ir viegli pieejami. Lorija atklāj, ka “pirmais, kas notiek pēc zemestrīces, ka zagļi iet pa visām mājām”.

Lorijai Lietavietei Itālijā nodarbojās ar uzņēmējdarbību. Izmantojot ēzelīšus, viņa organizēja tūrisma pārgājienus pa tuvējo apkārtni. Tagad pēc zemestrīces bez pajumtes palikuši arī dzīvnieki, bizness apstājies.  Viņa saka, – vietējiem ir cerība palikt un visu atsākt. Taču, redzot postījumu apmērus, tam būs nepieciešams ļoti ilgs laiks.

“Tā ideja, kas visiem tagad ir, kas darbojas tūrisma jomā – visu sakārtot un sākt no jauna. Jo, ja aizbrauks, tad viss beigsies. Bet pēc L’Akvilas zemestrīces, kas bija astoņus gadus atpakaļ, ir cilvēki, kas joprojām dzīvo konteineros un gaida atjaunošanu. Viens bārs ir atvērts pa astoņiem gadiem.”

Lorijas draugi un paziņas sociālajos tīklos sākuši vākt ziedojumus. Viņai tas bijis pārsteigums, tādēļ pagaidām par to esot grūti runāt. Jo grūti ir arī noticēt, ka īsā brīdī visa apkārtne var pārvērsties gruvešos.

TOP komentāri

 • Ilona un Jānis Rubeņi
  0 0 0

  Ilona un Jānis Rubeņi

  Līdzjūtība jums visiem. Skumstam kopā ar jums. Žēl skaisto zemi,pilsētas,bet visvairāk cilvēkus un jūsu mūža darbu. Lorij, ar prieku Tevi atceramies un vēlam izturību un ticību labākām dienām.
 • Ilmārs
  0 0 0

  Ilmārs

  Ļori žēl, ka arī mazā, gleznainā Castelluccio pilsētiņa ir praktiski iznīcināta... Lorija - turies!
 • doremi

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl