Islandē vulkāna aktivizēšanās dēļ izsludina ”sarkano trauksmi”

Komentāri
Islandē vulkāna aktivizēšanās dēļ izsludina ”sarkano trauksmi”
Foto: AFP/SCANPIX

Islandes Meteoroloģijas dienests izsludinājis ”sarkano” aviācijas brīdinājumu netālu no Bardarbungas vulkāna, kura izvirdums sākās naktī uz piektdienu.

Zinātnieki pavēstījuši, ka izvirdums sācies lavas laukā, kas atrodas uz ziemeļiem no Vatnajokula ledāja.

Civilās aizsardzības aktīvisti ziņo, ka Islandes Gaisa satiksmes kontrole ir slēgusi gaisa telpu virs izvirduma 1,5 tūkstošu metru augstumā.

Portāls SKATIES jau ziņoja, ka Bardarbungas vulkāna apkārtnē Islandē pēkšņi parādījušās vairākus kilometrus gara klinšu josla, kas liecina par tur jau notikušu vulkāna izvirdumu. Šādas klintis parasti veidojas vulkāna izvirduma laikā no tā izmestās lavas. Tādēļ pie Bardarbungas atklātās klintis liek zinātniekiem domāt, ka tur ir notikuši vairāki izvirdumi. Tomēr nav zināms, kad tieši šī četrus līdz sešus kilometrus garā klinšu josla ir izveidojusies, informē zinātnieki.

Daudzie pazemes grūdieni Islandes lielākajā vulkāniskajā sistēmā jau vairākas nedēļas rada bažas par izvirdumu, kas var radīt arī traucējumus aviosatiksmē. Pētnieku uzmanībās lokā nonācis kāds vairāk nekā 130 gadus snaudošs vulkāns – Askja.

Pirms četriem gadiem, pēc cita vulkāna – Eijafjadlajegidla – izvirduma, Eiropas gaisa telpa tika slēgta uz sešām dienām. Tāpat tika atcelti vairāk nekā 100 tūkstoši lidmašīnu reisu.

Lasi vēl