Komentāri

Islandē, kas ir bagāta ar vulkāniem un viena no tektoniski aktīvākajām vietām, izveidojies pasaulē lielākais lavas lauks, kas izpleties 84 kvadrātkilometru platībā.

Vulkānu izvirdumi un tiem sekojošās lavas straumes Islandē nav nekāds retums. Taču pat vulkāniski aktīvās salas iedzīvotājiem un pētniekiem Holuhrauna vulkāna lavas lauks ir kaut kas īpašs. Tas ir pasaulē lielākais pēdējo 200 gadu vēsturē kopš Laki vulkāna izvirduma 1783. gadā turpat, Islandē. Holuhrauna vulkāna izvirdums sākās pagājušajā gadā, taču neviens neprognozēja, ka tas varētu izveidot lielāko lavas lauku.

Lai gūtu pilnīgāku priekšstatu, ko nozīmē 84 kvadrātkilometru liels lavas lauks, tad salīdzinājumam Lubāna ezers ir 84 kvadrātkilometru liels,  bet Daugavpils ir 72 kvadrātkilometru liela.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl