Teroristu sarīkots uzbrukums Radisson Blu viesnīcai Mali; ir bojāgājušie

3 komentāri
Teroristu sarīkots uzbrukums Radisson Blu viesnīcai Mali; ir bojāgājušie
FOTO: SCANPIX

Islāmisti piektdien, 20. novembrī, Mali galvaspilsētā iebrukuši viesnīcā Radisson Blu. Jaunākā informācija liecina, ka teroristu uzbrukumos nogalināti vismaz pieci cilvēki. Karavīri šobrīd ieņem viesnīcu, ziņo ārvalstu mediji.

18:30

Amatpersonas ziņo, ka visi ķīlnieki, kas atradās viesnīcā, tagad ir atbrīvoti.

15:49

138 cilvēki – 125 viesi un 13 darbinieki – vēl aizvien atrodas viesnīcā, vēsta BBC.

14:46

Drošības dienestiem izdevies atbrīvot 80 ķīlniekus, vēsta CNN.

 

14:44

Francijas aviokompānija Air France atcēlusi visus lidojumus uz Bamako.

14:38

Viesnīcā atradušies arī 12 aviokompānijas Air France darbinieki, kuri veiksmīgā kārtā izkļuvuši no teroristu sagrābtās ēkas.

14:35

Mali teroristu sagrābto ķīlnieku vidū nav Latvijas valstspiederīgo, šāda ir Latvija Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā esošā informācija.

14:25

Palīgā Mali drošības dienestiem devušies arī Francijas policisti.

14:22

Ķīlnieku vidū ir 30 ir viesnīcas darbinieki, 10 Ķīnas pilsoņi, 7 Turcijas pilsoņi un 20 Indijas pilsoņi. Tiek ziņots, ka viesnīcā atrodas arī vairāki desmiti Francijas valsts piederīgo.

 

14:00

Nogalinātie esot viesnīcas apsargi, kas sašauti, teroristiem ielaužoties viesnīcā, un vēlāk no gūtajiem ievainojumiem miruši. Kāds viesnīcas darbinieks, kuram izdevies izkļūt no ēkas atklājis, ka uzbrucēji ieradušies ar automašīnām, kurām bijuši diplomātiskie numuri.

 

13:58

Bruņotie uzbrucēji no gūsta esot izlaiduši ķīlniekus, kuri pratuši citēt Korānu.

13:30

Pagaidām neoficiāla informācija liecina, ka divi šāvēji sagūstījuši 140 viesnīcas viesus un 30 darbiniekus. Atsevišķi mediji ziņo, ka šāvēji ir 10.

13:14

Tiek ziņots, ka notikuma vietā dzirdami šāvieni, ēku aplenkuši ievērojami policijas un specdienestu spēki. “Tas notiek septītajā stāvā. Džihādisti šauj koridorā,” informē drošības dienesti.

Viesnīcā kopumā ir 190 numuri, bet nav zināms, cik cilvēku atrodas viesnīcā. Tiek ziņots, ka viesnīcā lielākoties atrodas ārvalstu tūristi. Radisson Blu viesnīcu Mali iecienījuši Rietumvalstu tūristi, lielākoties Francijas valstspiederīgie. Šā gada augustā islāmistu teroristi iebruka citā Mali viesnīcā, kur nogalināja 13 cilvēkus, tostarp ANO darbiniekus.

 

3 komentāri