Komentāri

Sīrijas un Irākas džihādistu grupējums “Islāma valsts” izplatījis video, kurā redzams, kā maskā tērpts kaujinieks nocērt galvu Stīvenam Sotlofam – ASV žurnālistam, kurš atradās kaujinieku gūstā, otrdien, 2.augustā, pavēstīja organizācija SITE, kas uzrauga ekstrēmistu tīmekļa aktivitātes.


Video publiskots kā vēstījums ASV prezidentam Barakam Obamam. Maskā tērptais kaujinieks paziņojis, ka žurnālista nogalināšana ir atriebība par ASV uzlidojumiem Irākai.

Kaujienieks, kas izpilda nāvessodu brīdina: ”Es esmu atpakaļ Obama, jo jūsu augstprātīgā ārpolitika ir pret “Islāma valsti”. Par spīti nopietnajiem brīdinājumiem.”

Šis video ir identisks tam, kurā bija redzama cita ASV žurnālista -Džeimas Folija nogalināšana. Kaujinieki brīdina, ja ASV nepārstās savus uzlidojumus nākamo draud nogalināt Lielbritānijas pilsoni.

Sotlofs pazuda Sīrijā 2013.gadā. Kad pagājušajā mēnesī džihādisti izplatīja video ar cita ASV žurnālista – Džeimsa Folija – nogalināšanu, Sotlofs bija redzams šī videomateriāla beigās.

Pēc tam kad džihādisti bija publiskojuši video ar Folija nogalināšanu, Sotlofa māte vērsās pie “Islāma valsts” līdera ar lūgumu saudzēt dēla dzīvību.

ASV amatpersonas šobrīd pārbauda ziņas par Sotlofa nogalināšanu, pavēstīja Baltā nama preses pārstāvis Džošs Ērnests.
“Es neesmu tādā situācijā, lai apstiprinātu šī video vai šo ziņojumu autentiskumu,” sacīja Ērnests. “Ja ir video, kas ir ticis izplatīts, tas ir kas tāds, ko ASV valdība un mūsu izlūkdienestu amatpersonas analizēs ļoti rūpīgi, lai pārliecinātos par to autentiskumu.”

“Islāma valsts” kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem un 30.jūnijā tās pasludināja par “kalifātu”. Grupējums apņēmies panākt, lai “kalifātā” dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Džihādistu grupējums ir viens no spēcīgākajiem nemiernieku bruņotajiem formējumiem Sīrijā, kur tas ilgstoši cīnās pret prezidentu Bašaru al Asadu, bet pēdējā laikā – arī pret citiem Sīrijas nemiernieku formējumiem, arī pret ar “Al Qaeda” saistīto “Al Nusra”.

Sīrijā “Islāma valsts” kontrolē trešo daļu valsts teritorijas – pārsvarā lauku apvidus ziemeļos un austrumos.
Satraukumu Rietumu pasaulē izraisījuši “Islāma valsts” panākumi Irākā, kur grupējums pakļāvis ievērojamas teritorijas un ofensīvu turpina, iespiežoties arī kurdu apvidos.

“Islāma valsts” vēl nesen darbojās kā “Al Qaeda” atzars. Tomēr, kad tam Sīrijā izvērsās konflikts ar otru “Al Qaeda” sabiedroto – grupējumu “Al Nusra” -, teroristu tīkla vadība no “Islāma valsts” norobežojās un par savu vienīgo sabiedroto atzina “Al Nusra”.

Sīrijas valdība jau no nemieru sākuma uzstāj, ka tai nākas cīnīties nevis ar demokrātijas un brīvības tīkotājiem, bet ar bruņotiem islāma radikāļiem, kas atbalstu saņem no ārvalstu patroniem.
Asads arī brīdinājis Rietumus, ka tiem nāksies samaksāt par atbalstu, ko tie snieguši Sīrijas nemierniekiem, arī ar “Al Qaeda” saistītajiem grupējumiem.

“Rietumi ir smagi samaksājuši par “Al Qaeda” finansēšanu tā agrīnajā stadijā Afganistānā. Šodien viņi dara to pašu Sīrijā, Lībijā un citās vietās un samaksās [par to] smagu cenu Eiropas un Savienoto Valstu sirdī,” pērn intervijā brīdināja Asads.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl