Islāma valsts sola uzbrukt Ņujorkas Taimskvēram

Komentāri
Islāma valsts sola uzbrukt Ņujorkas Taimskvēram
FOTO: SCANPIX

Tā dēvētā Islāma valsts jeb Daesh nākusi klajā ar paziņojumu, ka grasās uzbrukt Taimskvēram Ņujorkā. ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) uz draudiem atbildējis, sakot, ka šobrīd uztraukumam nav pilnīgi nekāda racionāla pamata.

Tikmēr FIB vadītājs paudis, ka nav neviena ticama pierādījuma, kas liecinātu, ka ASV tiktu plānoti līdzīgi terorisma uzbrukumi kā Parīzē.

Viņš arī sacījis, ka ASV nav nekādas saistības ar Parīzes uzbrukumu veicējiem, un lūdzis amerikāņus saglabāt mieru. Vakar satraukumu raisījusi piecu Sīrijas pilsoņu aizturēšana Hondurasā.

Viņi ar zagtām Grieķijas pasēm taisījās izceļot uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Kaut arī sīriešu ceļojuma iemesli nav zināmi, pēc Parīzes teroraktiem vairākas valstis paudušas satraukumu par nepietiekamu robežkontroli.

Zināms, ka vismaz viens no Parīzes terorakta rīkošanā aizdomās turētajiem Eiropas Savienībā (ES) iekļuvis kā bēglis no Sīrijas.

Jau vēstījām, ka teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu 14. novembri, tika nogalināti 132 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Atbildību par teroraktiem uzņēmies teroristiskais grupējums Islāma valsts.

Bojāgājušo piemiņas brīdis pie koncertzāles Bataclan:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl