”Islama valsts” publicē video ar sagūstītu Lielbritānijas pilsoni

Pievienot komentāru
”Islama valsts” publicē video ar sagūstītu Lielbritānijas pilsoni
FOTO: SCANPIX

Teroristiskais grupējums “Islama valsts” publicējis jaunu video ar britu žurnālistu Džonu Kentliju, kurš tiek turēts gūstā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Šis ir jau ceturtais grupējuma “Islāma valsts” internetā publiskotais video. Iepriekš publiskotajos video bija redzams, kā tiek nogalināti gūstā turētie ķīlnieki. Pēdējais nogalinātais ir Lielbritānijas pilsonis Deivids Heins.

Jaunākajā video redzams Lielbritānijas pilsonis Džons Kentlijs oranžā tērpā, apgalvojot, ka viņš ir cietumnieks.

Atšķirībā no citiem video šis video nebeidzas ar draudiem, taču skaidrs ir viens – sagūstītais brits runājis piespiedu kārtā.

Iepriekšējie “Islāma valsts” video bija adresēti ASV un Lielbritānijas valdībām, taču šis publicēts Lielbritānijas sabiedrībai, īpaši Lielbritānijas musulmaņiem, vēsta BBC.

Skaties.lv jau ziņoja, ka teroristiskais grupējums “Islama valsts” publicējis video, kurā brīdina ASV par asinspirti gadījumā, ja ASV izvietotais karaspēks mēģinās iznīcināt teroristisko grupējumu.

Video ar nosaukumu ”Kara liesmas” veidots kā Holivudas filmas treileris. Minūti garajā filmā attēlots, kā sprādziens ievaino ASV karavīrus. Tajā iekļauti skati no Baltā nama un kadrs ar ASV prezidentu Baraku Obamu, kurš 2011. gadā paziņo, ka kaujas vienības nekad neatgriezīsies Tuvajos Austrumos. Pirms video beigām parādās uzraksts ”cīņa ir tikko sākusies”.