Islāma valsts nocērt galvu amerikānim un 18 sīriešiem

0 Komentāru
Islāma valsts nocērt galvu amerikānim un 18 sīriešiem
FOTO: SCANPIX

Džihādistu grupējums Islāma valsts svētdien paziņoja, ka tās kaujinieki ir nocirtuši galvu Sīrijā nolaupītajam ASV palīdzības misijas darbiniekam Pīteram Kasigam un 18 sīriešu karavīriem. Šaušalīgais video, kurā redzama izrēķināšanās ar gūstekņiem, ievietots tīmeklī.

“Šis ir Pīters Edvards Kasigs. Jūsu valsts ASV pilsonis,” video saka melnā tērpies kaujinieks, kura seju sedz balaklavas cepure.

Kasigs savulaik bija ASV bruņoto spēku karavīrs un, riskēdams ar savu dzīvību, vēlāk centās nodrošināt medicīnisko palīdzību Sīrijas pilsoņkarā cietušajiem.

“Mēs šeit, Dabikā, glabājam amerikāņu pirmo krustnesi un ar nepacietību gaidām, kad ieradīsies pārējā jūsu armija,” sacīja kaujinieks.

Islāma valsts kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem, un 30. jūnijā islāmisti tajās pasludināja “kalifātu”. Grupējums apņēmies panākt, lai “kalifātā” dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Grupējums ir viens no spēcīgākajiem nemiernieku bruņotajiem formējumiem Sīrijā, kur tas ilgstoši cīnās pret prezidentu Bašaru al Asadu, bet pēdējā laikā – arī pret citiem Sīrijas nemiernieku formējumiem, arī pret Al Nusra, kas saistīts ar Al Qaeda.

Islāma valsts, kā arī citu Sīrijas nemiernieku grupējumu rindās cīnās daudz karotāju no ārzemēm – gan no Tuvo Austrumu reģiona valstīm, gan no Rietumiem un pat no Čečenijas.

“Islāma valsts” kaujās izmanto ASV armijas ieročus un bruņojumu, ko dumpiniekiem Sīrijā piegādājusi Saūda Arābija, liecina septembrī publicētais Lielbritānijas Konfliktu bruņojuma izpētes organizācijas ziņojums.

0 Komentāru