1 komentārs
“Islāma Valsts” kaujinieki uzspridzinājuši 800 gadus vecu mošeju Irākā

Džihādistu organizācijas “Islāma Valsts” kaujinieki uzspridzinājuši 800 gadus seno AlNuri mošeju Irākas pilsētā Mosulā.

Mošejai bija būtiska simboliska nozīme teroristu organizācijas kaujinieku aprindās, jo tieši šeit pirms trīs gadiem kulta līderis Abu Bakrs Al Bagdadi pasludināja Islāma Valsts kalifātu kaujinieku sagrābtajās teritorijās Sīrijā un Irākā.

Mošeja tika uzspridzināta, turpinoties Irākas spēku veiktajai Mosulas atbrīvošanas operācijai, laikā, kad irākiešu pretterorisma vienības bija pietuvojušās tai tikai dažu desmitu metru attālumā.

Mosulas atbrīvošanas ofensīva tika sākta pērn oktobrī un pilsētas vēsturiskais rajons, kur atradās AlNuri mošeja ir pēdējā teritorija, kas joprojām atradās teroristu kontrolē.

Irākas amatpersonas iepriekš bija izvirzījušas mērķi sagrābt mošeju pirms Eid Al Fitra festivāla, kas iezīmē svētā mēneša Ramadāna beigas un šogad Irākā tas iekrīt 26.jūnijā.

Analītiķi spriež, ka Mosulas krišana varētu iezīmēt pašpasludinātā kalifāta beigu sākumu Irākā, taču teroristu rokās joprojām ir lielas teritorijas uz rietumiem un dienvidiem no šīs pilsētas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl