1 komentārs
“Islāma Valsts” kaujinieki uzspridzinājuši 800 gadus vecu mošeju Irākā

Džihādistu organizācijas “Islāma Valsts” kaujinieki uzspridzinājuši 800 gadus seno AlNuri mošeju Irākas pilsētā Mosulā.

Mošejai bija būtiska simboliska nozīme teroristu organizācijas kaujinieku aprindās, jo tieši šeit pirms trīs gadiem kulta līderis Abu Bakrs Al Bagdadi pasludināja Islāma Valsts kalifātu kaujinieku sagrābtajās teritorijās Sīrijā un Irākā.

Mošeja tika uzspridzināta, turpinoties Irākas spēku veiktajai Mosulas atbrīvošanas operācijai, laikā, kad irākiešu pretterorisma vienības bija pietuvojušās tai tikai dažu desmitu metru attālumā.

Mosulas atbrīvošanas ofensīva tika sākta pērn oktobrī un pilsētas vēsturiskais rajons, kur atradās AlNuri mošeja ir pēdējā teritorija, kas joprojām atradās teroristu kontrolē.

Irākas amatpersonas iepriekš bija izvirzījušas mērķi sagrābt mošeju pirms Eid Al Fitra festivāla, kas iezīmē svētā mēneša Ramadāna beigas un šogad Irākā tas iekrīt 26.jūnijā.

Analītiķi spriež, ka Mosulas krišana varētu iezīmēt pašpasludinātā kalifāta beigu sākumu Irākā, taču teroristu rokās joprojām ir lielas teritorijas uz rietumiem un dienvidiem no šīs pilsētas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl