Komentāri
Islāma valsts kaujinieki turpina iznīcināt Irākas vēsturisko mantojumu
FOTO: SCANPIX

Šoreiz viņi ar buldozeriem izpostījuši bijušās Asīrijas valsts galvaspilsētu Nimrudu. UNESCO uzsvērusi, ka tik vērtīga kultūras mantojuma apzināta iznīcināšana ir uzskatāma par kara noziegumu.

Džihādisti Nimrudas apkaimi, kas atrodas uz dienvidiem no Mosulas, ieņēma vakar. Tad arī sākusies vēsturiskās vietas postīšana ar buldozeriem. Notikuma vietā ir redzētas arī kravas automašīnas, kas var būt izmantotas senlietu aizvešanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nimruda tika dibināta 13-jā gadsimtā pirms mūsu ēras un tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajiem 20.gadsimta arheoloģiskajiem atklājumiem. 1988. gadā arheologi tur atrada dārgakmeņu kolekciju. Vairums senlietu atrodas muzejos – Mosulā, Bagdādē, Parīzē un Londonā -, bet sākotnējā vietā joprojām atrodas milzīgo spārnoto vēršu – šedu – skulptūras, kā arī bareljefi.

Islāma valsts uzskata, ka statujas un tempļi cilvēkus mudina uz elkdievību, tādēļ tie ir jāiznīcina. Iepriekš viņi uzspridzinājis centrālo Irākas bibliotēku, kas bija viena no senākajām valstī un iznīcināja vēsturiskas skulptūras Mosulas muzejā.

Apvienoto Nāciju kultūras organizācija ir nosaukusi sistemātisko Irākas iznīcināšanu par kara noziegumu.

Lasi vēl