Islāma valsts kaujinieki nogrūž no jumta un noslepkavo geju

Komentāri
Islāma valsts kaujinieki nogrūž no jumta un noslepkavo geju
FOTO: SCANPIX

Irākas un Sīrijas džihādistu grupējums Islāma valsts otrdien publiskojis fotogrāfijas, kurās redzams, kā atbilstoši pašu skaidrojumam no ēkas jumta tiek nogrūsts un ar akmeņiem līdz nāvei nomētāts kāds gejs. Al Furatas vilājeta islāma tiesa nosprieda, ka vīrietis, kurš piekopa sodomiju, ir jānogrūž no pilsētas augstākā punkta un tad jānomētā līdz nāvei ar akmeņiem,” teikts paziņojumā, kas izplatīts kopā ar fotogrāfijām.

Par Al Furatas vilājetu tiek dēvēts Irākas un Sīrijas robežapgabals apvidū, kur Eifrata ieplūst no Sīrijas Irākā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienā no attēliem redzams, kā vīrietis, par kuru džihādisti apgalvo, ka viņš ir gejs, tiek kādā konkrēti nenorādītā vietā Sīrijā vai Irākā nogrūsts no ēkas jumta. Nākamajā attēlā vīrietis redzams guļam zemē.

Islāma valsts pārstāvji novembrī Sīrijā līdz nāvei ar akmeņiem nomētāja divus vīriešus, kas atbilstoši džihādistu teiktajam bijuši geji.

Islāma valsts kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem, un 30.jūnijā islāmisti tajās pasludināja “kalifātu”. Grupējums apņēmies panākt, lai “kalifātā” dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Grupējums ir viens no spēcīgākajiem nemiernieku bruņotajiem formējumiem Sīrijā, kur tas ilgstoši cīnās pret prezidentu Bašaru al Asadu, bet pēdējā laikā – arī pret citiem Sīrijas nemiernieku formējumiem, arī pret Al Nusra.

Satraukumu Rietumu pasaulē izraisīja Islāma valsts panākumi Irākā, kur grupējums pakļāva ievērojamas teritorijas un iespiedās arī kurdu apvidos.

Starptautiskās sabiedrības sašutums par islāmistu brutālajām metodēm vairojās pēc tam, kad augustā un septembrī tīmeklī parādījās video ar galvas nociršanu diviem ASV žurnālistiem, kā arī britu palīdzības misijas līdzstrādniekam.

Islāma valsts kaujās izmanto ASV armijas ieročus un bruņojumu, ko dumpiniekiem Sīrijā piegādājusi Saūda Arābija, liecina septembrī publicētais Lielbritānijas Konfliktu bruņojuma izpētes organizācijas ziņojums.

Lasi vēl