Komentāri
Islāma valsts kaujinieki Irākas ziemeļos nopostījuši vēl vienu senpilsētu
(Foto: LETA)

Teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujinieki svētdien Irākas ziemeļos, Nīnavas provincē, nopostījuši un izlaupījuši vēl vienu senpilsētu – Horsabadu, kas celta pirms vairāk nekā 2700 gadiem un pazīstama arī kā Dur Šarrukina jeb Sargona cietoksnis.

Šo pilsētu, kas atrodas 15 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Mosulas, 717.gadā pirms Kristus kā Asīrijas galvaspilsētu dibinājis valdnieks Sargons II un tā izdaudzināta ar saviem akmenī kaltajiem bareljefiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā, atsaucoties uz vietējiem iedzīvotājiem, pastāstījis Nīnavas provinces Senlietu pārvaldes pārstāvis Džumaa Abdulla, džihādistu kaujinieki saspridzinājuši drupas un lielāko daļu palikušo senatnes vērtību aiznesuši līdzi.

Jau ziņots, ka grupējums Islāma valsts, kas kopš pagājušās vasaras kontrolē Mosulu, sestdien Irākas ziemeļos sagrāvis seno Hātras pilsētu, bet pagājušajā mēnesī islāmistu teroristi tīmeklī izplatīja videoierakstu, kurā redzams, kā kaujinieki ar veseriem Mosulas muzejā sadragā 2600 gadus senas asīriešu skulptūras.

Saskaņā ar Islāma valsts ideoloģiju senās skulptūras un citi artefakti iemieso elkdievības simbolus, kuri esot jāiznīcina islāma vārdā.
Tomēr daudzi musulmaņu teologi teroristu rīcību ir nosodījuši.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl