Islāma valsts kaujinieki Irākas ziemeļos nopostījuši vēl vienu senpilsētu

Komentāri
Islāma valsts kaujinieki Irākas ziemeļos nopostījuši vēl vienu senpilsētu
Foto: LETA

Teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujinieki svētdien Irākas ziemeļos, Nīnavas provincē, nopostījuši un izlaupījuši vēl vienu senpilsētu – Horsabadu, kas celta pirms vairāk nekā 2700 gadiem un pazīstama arī kā Dur Šarrukina jeb Sargona cietoksnis.

Šo pilsētu, kas atrodas 15 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Mosulas, 717.gadā pirms Kristus kā Asīrijas galvaspilsētu dibinājis valdnieks Sargons II un tā izdaudzināta ar saviem akmenī kaltajiem bareljefiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā, atsaucoties uz vietējiem iedzīvotājiem, pastāstījis Nīnavas provinces Senlietu pārvaldes pārstāvis Džumaa Abdulla, džihādistu kaujinieki saspridzinājuši drupas un lielāko daļu palikušo senatnes vērtību aiznesuši līdzi.

Jau ziņots, ka grupējums Islāma valsts, kas kopš pagājušās vasaras kontrolē Mosulu, sestdien Irākas ziemeļos sagrāvis seno Hātras pilsētu, bet pagājušajā mēnesī islāmistu teroristi tīmeklī izplatīja videoierakstu, kurā redzams, kā kaujinieki ar veseriem Mosulas muzejā sadragā 2600 gadus senas asīriešu skulptūras.

Saskaņā ar Islāma valsts ideoloģiju senās skulptūras un citi artefakti iemieso elkdievības simbolus, kuri esot jāiznīcina islāma vārdā.
Tomēr daudzi musulmaņu teologi teroristu rīcību ir nosodījuši.

Lasi vēl