Islāma valsts kaujinieki drīzumā dosies uz Itāliju, norāda Lībijas ministrs

2 komentāri
Islāma valsts kaujinieki drīzumā dosies uz Itāliju, norāda Lībijas ministrs
Foto: LETA

Teroristu organizācijas Islāma valsts kaujinieki tuvākajās nedēļās plāno ierasties Itālijā, trešdien paziņojis Lībijas starptautiski atzītās valdības informācijas ministrs Omars al Gavari.

Ministrs itāļu ziņu aģentūrai Ansa sacīja, ka islāmisti ieradīsies Itālijā, paslēpušies imigrantu laivās. Itālija, sevišķi Roma, jau labu laiku ir kaujinieku mērķu vidū, un Islāma valsts vairākkārt draudējusi uzbrukt galvaspilsētai. “Tuvākajās nedēļās Itālija piedzīvos ne tikai nabaga afrikāņu imigrantu ierašanos, bet arī laivas, kurās atradīsies “Islāma valsts” kaujinieki,” paziņoja al Gavari, piebilstot, ka arī Malta piedzīvos ko līdzīgu.

Pēdējo nedēļu laikā abās valstīs ieradušies tūkstošiem imigrantu, cilvēku kontrabandistiem izmantojot savā labā Lībijā valdošo haosu.
Kopš 2011.gada augustā NATO aviācijas atbalstītie nemiernieki gāza pulkveža Muamara Kadafi režīmu, Lībijā tā arī nav izdevies ieviest efektīvu valsts pārvaldi un likuma varu. Valstī par varu pašreiz cīnās divas konkurējošas valdības un parlamenti. Starptautiski atzītā Lībijas valdība bāzējas ostas pilsētā Tubrukā.

Itālijas ārlietu ministrs Paolo Džentiloni jau februārī pauda bažas par Islāma valsts nostiprināšanos Lībijā, no kurienes tā var veikt uzbrukumus Eiropā un destabilizēt kaimiņvalstis.

Džentiloni norādīja, ka pastāv nopietns risks, ka vietējie grupējumi var sadarboties ar Islāma valsti.

2 komentāri