Komentāri
Islāma valsts iznīcina vēl vienu vēstures pieminekli
(Foto: LETA)

Teroristiskais grupējums Islāma valsts sestdien Irākas ziemeļos sagrāvis seno Hātras pilsētu, pavēstījis irākiešu arheologs Hameds ad Džaburi.

Mosulas universitātes arheoloģijas fakultātes vadītājs Džaburi pastāstīja, ka islāmistu kaujinieki ir uzspridzinājuši senpilsētas drupas.
Tas ir kārtējais noziegums, ko teroristi pastrādājuši pret Irākas senvēsturi, sarunā ar aģentūru DPA norādīja arheologs, piebilstot, ka nodarītais zaudējums ir neatgriezenisks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Hātra ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā un atrodas aptuveni 110 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Islāma valsts kaujinieku pagājušā gada jūnijā sagrābtās Mosulas. Trešajā gadsimta pirms mūsu ēras dibinātā pilsēta ir slavena ar saviem tempļiem.

Šis noziegums pret cilvēces kultūras mantojumu pastrādāts divas dienas pēc tam, kad Irākas varasiestādes paziņoja, ka teroristi valsts ziemeļos sagrāvuši arī Nimrudas senpilsētu. UNESCO Nimrudas sagraušanu jau atzinusi par kara noziegumu.

Pagājušajā mēnesī islāmistu teroristi tīmeklī izplatīja videoierakstu, kurā redzams, kā kaujinieki ar veseriem Mosulas muzejā sadauza 2600 gadus senas asīriešu skulptūras.

Saskaņā ar Islāma valsts ideoloģiju senās skulptūras un citi artefakti iemieso elkdievības simbolus, kuri esot jāiznīcina islāma vārdā. Tomēr daudzi musulmaņu teologi teroristu rīcību ir nosodījuši.

Lasi vēl