Komentāri
Islāma valsts iegūst jaunas teritorijas Irākas rietumos
Foto: LETA

Teroristiskais grupējums Islāma valsts piektdien iekarojis jaunas teritorijas Irākas rietumu provincē Anbārā, kur pēdējās nedēļās valdības karaspēks veica lielu pretuzbrukumu ekstrēmistu kaujiniekiem.

Džihādisti kontrolē Anbāras provinces galvaspilsētas Ramādī centru un ziemeļu daļu, pavēstīja drošības spēku pārstāvis.
Šī ekspansija notika pēkšņas armijas spēku atvilkšanas dēļ no šīm teritorijām, pastāstīja kāda amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma. Tiek ziņots, ka islāmisti jau sagrābuši valdības ēku kompleksu pilsētas centrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No jaunu teritoriju sagrābšanas Ramādī, kas atrodas 110 kilometrus uz rietumiem no Bagdādes, džihādistus cenšas atturēt vietējo cilšu karotāji. Šķiet, ka uzbrukumam nav bijuši nozīmīgi panākumi.

Anbāras vietējās padomes pārstāvis Hamids al Hašems iepriekš šonedēļ sacīja, ka Islāma valsts ekspansija provincē ir saistīta ar to, ka kaujiniekiem ir brīvi pieejami piegādes ceļi no Sīrijas un viņu galvenā atbalsta punkta Irākā – Mosulas.
Džihādistu pēdējie iekarojumi parāda, ka Islāma valsts, par spīti Irākas valdības atkārtotajiem centieniem savaldīt radikālo sunnītu grupējumu, joprojām ir grūti uzvarams spēks.

Kopš no Al Qaeda atšķeltais grupējums pagājušajā gadā sāka strauju ofensīvu, Islāma valsts ieņēmusi plašas sunnītu apdzīvotās teritorijas Irākas ziemeļos un rietumos. Grupējums kontrolē arī plašus apgabalus kaimiņvalstī Sīrijā.
Sīrijas režīma militārās lidmašīnas piektdien bombardēja senās pilsētas Palmīras apkaimi, mēģinot bloķēt Islāma valsts virzīšanos uz turieni, ziņo novērotāju grupa.

Organizācija The Syrian Observatory for Human Rights vēsta, ka tikmēr Palmīrā, kas ir viena no Sīrijas slavenākajām vēsturiskajām vietām, notika sadursmes starp grupējumu un valdības spēkiem.
UNESCO izteikusi satraukumu par islāmistu tuvošanos Palmīrai, jo tā ir iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma vietu sarakstā. Islāma valsts kaujinieki pēdējos mēnešos izdemolējuši un izlaupījuši vairākas Irākas vēsturiskās vietas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl