Komentāri
Islāma valsts dižojas ar Jordānijas lidotāja sadedzināšanu
FOTO: SCANPIX

Teroristiskais grupējums Islāma valsts otrdien izplatījis videoierakstu, kurā redzams, ka teroristi dzīvu sadedzina decembrī sagūstīto Jordānijas lidotāju. Tīmeklī ievietotajā videoierakstā redzams, kā slepkavu upuri, kas ieslodzīts metāla būrī, apņem liesmas.

Pilots Maazs al Kasasbehs nonāca džihādistu gūstā 24.decembrī, pēc tam kad viņa vadītais iznīcinātājs F-16 nogāzās Sīrijas ziemeļos. Kasasbehs veica lidojumu ASV vadītās antidžihādistu koalīcijas operācijas gaitā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tehniski profesionāli sagatavotajā 22 minūtes garajā video Kasasbehs redzams sēžam pie galda un spriežam par koalīcijas operācijām pret Islāma valsti. Attēla fonā redzami alianses dalībvalstu karogi.

Tad Kasasbehs redzams, tērpies oranžā kombinezonā, bet viņam līdzās ir bruņoti, maskās tērpti Islāma valsts karotāji. Nākamajos kadros Kasasbehs jau ir ievietots būrī, kā šķiet, apliets ar degvielu, un tad tiek sadedzināts dzīvs.

Sunnītu musulmaņu ekstrēmistu grupējums draudēja jordāniešu pilotu nogalināt, ja Jordānija no ieslodzījuma neatbrīvos irākiešu džihādisti Sadžidu ar Rišavi.

Video ar pilota nogalināšanu publicēts dažas dienas pēc tam, kad Islāma valsts nedēļas laikā bija nocirtusi galvu otram japāņu gūsteknim.

Islāma valsts draudēja nogalināt japāni Kendzi Goto un Kasasbehu līdz 29.janvāra rītam, ja Ammāna neatbrīvos Rišavi – teroristi pašnāvnieci, kurai Jordānijā piespriests nāvessods.

Islāma valsts kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem, un 30.jūnijā islāmisti tajās pasludināja kalifātu. Grupējums apņēmies panākt, lai kalifātā dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl