Islāma valsts atkal demonstrē nežēlību – izpilda nāvessodu vismaz 200 gūstekņiem

3 komentāri
Islāma valsts atkal demonstrē nežēlību – izpilda nāvessodu vismaz 200 gūstekņiem
Foto: LETA

Džihādistu grupējums Islāma valsts IV Irākas Anbāras provincē triju dienu laikā izpildījis nāvessodu vismaz 200 gūstekņiem – valdībai lojālas sunnītu cilts pārstāvjiem, svētdien paziņojuši drošības dienesti un vietējās amatpersonas.

Albu Nimra cilts, kuras piederīgo skaits mērojams desmitos tūkstošu, cīnās pret džihādistiem Irākas valdības spēku pusē. Tā pazīstama ar savām cīņas prasmēm un saskaņā ar ASV Brukingsa institūta sniegto informāciju savulaik atļāvusies protestēt arī pret Sadama Huseina režīmu.
Kā norādījis kāds drošības dienesta pārstāvis, kopš ceturtdienas Anbarā notikuši vairāki slaktiņi, kuros piedalījušies citu, Islāma valsti atbalstošu, sunnītu cilšu pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr viens no Albu Nimra cilts līderiem pastāstījis, ka sestdien nogalināti 67 cilvēki, tostarp sievietes un bērni, un džihādistu gūstā vēl atrodas 125 cilvēki, kam arī draud nāve.

Šobrīd nav skaidrs, vai šie 67 nogalinātie ir pieminēto 200 upuru skaitā.

IV kaujinieki pēdējās nedēļās ieņēmuši jaunas teritorijas Anbārā, un pastāv draudi, ka viņi var pakļaut savai kontrolei visu šo sunnītu apdzīvoto Irākas rietumu provinci, kas stiepjas no Sīrijas robežas līdz Bagdādes priekšpilsētām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl