Islāma reliģija aicina uz mieru un mīlestību, tā nesludina naidu, saka musulmaņi Parīzē

2 komentāri
Islāma reliģija aicina uz mieru un mīlestību, tā nesludina naidu, saka musulmaņi Parīzē
FOTO: LETA

Džihādistu grupējums Islāma valsts ar pastrādāto teroraktu nāves bailēs iedzinis visus Parīzes iedzīvotājus, arī musulmaņus. Viņi nejūtas droši gan tāpēc, ka baidās no teroristu izrēķināšanās, gan tāpēc, ka jūt pieaugošu islāmafobiju.

Francijā ir aptuveni 5 miljoni musulmaņu. Teju divi miljoni dzīvo valsts galvaspilsētā Parīzē, šeit veidojot lielāko islāmticīgo kopienu Eiropas Savienībā. Pēc 13. novembrī teroristu sarīkotās asinspirts, kurā mira dažādu tautību un ticību cilvēki, musulmaņi, tāpat kā pārējie parīzieši, nejūtas droši.

Parīzes galveno mošeju, tāpat kā citas nozīmīgas ēkas, arī šo stingri apsargā policija. Šajās dienās te ierodas ne tikai ticīgie uz lūgšanām, bet lielu interesi par to izrāda arī mediji.

Kā TV3 Ziņām pastāstīja mošejas pārstāvis, kurš diemžēl atteicās runāt kameras priekšā, dažādu valstu mediji uz šejieni plūst straumēm. Visus interesē, kas vietējiem musulmaņiem sakāms par savas ticības brāļu pastrādātajām zvērībām.

Penažeta

Tas, ko dara šie cilvēki, nav islāms. Šī reliģija aicina uz mieru un mīlestību. Tā nesludina uz naidu. Mums nav tiesību nevienu nogalināt. Šie cilvēki par islāmu veido nepareizu priekšstatu. Viņi pārstāv citu reliģiju, kuru es nepazīstu.

Amžims

Pēc notikušā ir brīži, kad cilvēki tagad tā jocīgi uz mani skatās, jo esmu musulmanis. Bet es domāju, ka ar laiku tas pāries. Nedrīkst baidīties.

Francijā dzīvojošie musulmaņi baidās, ka notikušais veicinās islāmafobiju. Tik pesimistisks gan nav Francijas un Libānas dubultpilsonis Zaī Saba. Viņam bijusi iespēja salīdzināt, kā dažādas reliģijas sadzīvo dzimtajā Beirūtā un šeit, Parīzē.

 

Mēs visi – kristieši un musulmaņi – šeit dzīvojam kopā. Mēs nemēdzam vērtēt cilvēku pēc viņa reliģijas. Francijā tam nepiegriež pārāk lielu vērību. Taču varbūt visi šie notikumi ar Al Kaidu un Islāma valsti kaut ko mainīs. Es to nevaru prognozēt.

Islāma valsts jeb Daesh (Daeš) Rietumvalstu musulmaņus apdraud tāpat kā jebkuras citas konfesijas piederīgos. Ekstrēmistu skatījumā, viņi kļuvuši neticīgi, pieņemot Rietumnieku dzīvesveidu un kultūru. Tāpēc ir sodāmi.
2 komentāri