Īsā laikā koronavīrusa gadījumu skaits Itālijā pārsniedzis 130

2 komentāri
Īsā laikā koronavīrusa gadījumu skaits Itālijā pārsniedzis 130
EPA / SCANPIX

Itālijā ar jauno koronavīrusu “Covid-19” inficējušos cilvēku skaits pārsniedzis 130, svētdien paziņojusi Itālijas Civilās aizsardzības aģentūra.

Aģentūras vadītājs Andželo Borelli sacīja, ka apstiprināti 132 inficēšanās gadījumi, tostarp divi gadījumi ar letālu iznākumu. Lielākā daļa no inficēšanās gadījumiem konstatēti Lombardijā.

Cenšoties ierobežot vīrusa izplatību, Itālijā 11 pilsētām noteikta karantīna. Šis lēmums, kas tika pieņemts sestdien un stājas spēkā šodien, skar vairāk nekā 50 000 cilvēku desmit pašvaldībās Lombardijā un vienā pašvaldībā Veneto reģionā.

Teritorijās, kam noteikta karantīna, nedrīkstēs iebraukt un izbraukt. Par ierobežojumu ievērošanu gādās policija un nepieciešamības gadījumā arī armija, sestdien paziņoja Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte, piebilstot, ka par noteikumu pārkāpšanu stāsies spēkā kriminālatbildība.

Konte atklāja, ka lēmums par stingrākiem pasākumiem pieņemts pēc tam, kad kāda ģimene tika pieķerta, mēģinot pamest vienu no vīrusa skartajām pilsētām. Premjers lika noprast, ka ierobežojošie pasākumi būs spēkā divas nedēļas.

2 komentāri