Īrijas tiesa sodījusi vīrieti no Latvijas par ceļa nodokļa nesamaksāšanu

2 komentāri
Īrijas tiesa sodījusi vīrieti no Latvijas par ceļa nodokļa nesamaksāšanu
AFP/SCANPIX

Kādam Latvijas valstspiederīgajam Īrijas tiesa par viltotu apdrošināšanas, ceļa nodokļa un tehniskās apskates disku izmantošanu piespriedusi 750 eiro naudas sodu un uz diviem gadiem atņēmusi vadītāja apliecību, vēsta portāls “balticireland.ie”.

Longfordā dzīvojošais 39 gadus vecais Artis Znotens-Upenieks pagājušajā nedēļā stājās Longfordas rajona tiesas priekšā, lai atbildētu par likumpārkāpumu, kurā tika pieķerts aizvadītā gada 16. novembrī.

Apsūdzētais tiesā komunicēja ar tulka starpniecību un neko neatbildēja, kad viņam tika nolasītas apsūdzība. Policijas amatpersona tiesā liecināja, ka pēc Znotena-Upenieka automašīnas apturēšanas viņš rūpīgi aplūkojis dokumentus un uz viena no logā izvietotajiem diskiem pamanījis “acīmredzamu izplūdušu plankumu”.

Neraugoties uz to, ka pieķertais likumpārkāpējs jau no paša sākuma atzina savu vainu krāpšanā un sadarbojās ar policiju, tiesnesis paziņoja, ka apsūdzētā darbībām nav attaisnojuma.

“Kādēļ gan šis vīrietis, kurš ir viesis šajā valstī, domā, ka viņš var braukāt apkārt, nesamaksājot ceļa nodokli un apdrošināšanu? Viņš ir izvairījies no tūkstošiem eiro samaksāšanas par ceļa nodokli un apdrošināšanu, un viņš brauca bez apdrošināšanas,” norādīja tiesnesis.

Advokāte tiesai paskaidroja, ka Znotens-Upenieks Īrijā dzīvo pēdējos 12 gadus un iepriekš bijis vietējās atkritumu apsaimniekošanas firmas darbinieks, bet pēdējos sešus mēnešus ir bez darba.

2 komentāri