Īrijā reidos pirms prinča Čārlza vizītes atrod spridzekļus

0 Komentāru
Īrijā reidos pirms prinča Čārlza vizītes atrod spridzekļus
Foto: LETA

Tuvojoties Lielbritānijas prinča Čārlza vizītei, Īrijas policija ceturtdien veikusi vairākas kratīšanas un atradusi spridzekļus, ziņo policija un mediji. Aizturēti arī seši cilvēki, tostarp viens no republikāņu šķeltniecisko grupējumu vadoņiem.

Spridzekļi atrasti, pārmeklējot 20 mājas un kādu automašīnu, kas apturēta netālu no vietas, kuru apmeklēs Čārlzs. Tika atrasta pistole un spridzekļu sastāvdaļas. Bumbas, kuras eksperti atzinuši par “lietojamiem” pašizgatavotiem spridzekļiem, iznīcinātas.

“Lielākā daļa cilvēku Īrijā atbalsta vizīti,” ceturtdien medijiem sacīja tieslietu ministre Frānsisa Ficdžeralda.

Par spīti arestiem, ministrs sagaida, ka Čārlzam būs “ļoti pozitīva vizīte”, un akcentēja, ka policija uzmana visu, kas attiecas uz drošību.
Izdevums “The Irish Times” ziņo, ka viens no arestētajiem ir šķeltnieciska republikāņu grupējuma līderis, kurš vairākkārt tiesāts par teroristiskām darbībām un mācījis jaunus aktīvistus spridzekļu izgatavošanā un ieroču izmantošanā.

Aizturētie atrodas Dublinas policijas iecirkņos, lai arī Īrijas mediji vēsta, ka nav ticamu pierādījumu tam, ka viņu mērķis būtu uzbrukt princim Čārlzam un viņa sievai Kamillai, kas nākamnedēļ ieradīsies vizītē Īrijā. Četru dienu ceļojuma laikā Čārlzs pirmoreiz apmeklēs Mulagmoru Īrijas ziemeļrietumos.

Tā atrodas netālu no vietas, kur 1979. gadā viņa tēva tēvocis lords Mauntbetens un vēl trīs cilvēki gāja bojā, sprāgstot Īru Republikāņu armijas (ĪRA) spridzeklim, ko kaujinieki bija ievietojuši zvejas laivā.

Kopš uzbrukuma šī būs pirmā britu karaliskās ģimenes locekļa vizīte šajā apkaimē. Lords Mauntbetens bija karalienes Elizabetes II vīra prinča Filipa tēvocis. Prinča Čārlza vizītes laikā gaidāmi protesti, līdzīgi kā karalienes vēsturiskās vizītes laikā 2011. gadā. Viņa bija pirmais britu monarhs, kas apmeklēja Īriju, kopš valsts pirms gadsimta ieguva neatkarību.

0 Komentāru