Īri referendumā atbalstījuši geju laulību legalizāciju

Komentāri

Sestdien Īrijā turpinoties balsu skaitīšanai pēc piektdien notikušā referenduma par viendzimuma laulību legalizāciju, sākotnējie rezultāti liecina par atbalstītāju uzvaru un oponenti jau sākuši izteikt apsveikumus.

No visas Īrijas saņemtie sākotnējie rezultāti rāda, ka par geju laulību legalizāciju nobalsojuši aptuveni 60%.
Veselības ministrs Leo Varadkars paziņoja, ka šī ir īpaša diena. “Man šķiet, ka īru tauta lēmumu šajā jautājumā jau ir pieņēmusi pirms kāda laika,” pavēstīja Varadkars.

Viens no Īrijas viendzimuma laulību legalizācijas pretinieku kampaņas līderiem Deivids Kvinns atzina, ka viņa nometne referendumā cietusi sakāvi.

Kvinns nacionālajai raidorganizācijai RTE pavēstīja, ka ir “acīmredzama ļoti iespaidīga atbalstītāju puses uzvara”. Pēc viņa tiktā, sākotnējie rezultāti liecina, ka geju laulību atbalstīji guvuši uzvaru “aptuveni attiecībā divi pret viens”.

“Labs darbs, un apsveicu “Jā” pusi,” sacīja Kvinns. “Protams, ir zināma vilšanās, taču es esmu diezgan filozofiski noskaņots par iznākumu.”
Oficiālie rezultāti ir gaidāmi vēlāk sestdien. Aptaujas pirms referenduma rādīja, ka pārliecinošais vairākums īru atbalsta viendzimuma laulību legalizāciju.

Lasi vēl