Irānas veselības ministra vietniekam konstatēta saslimšana ar koronavīrusu

2 komentāri
Irānas veselības ministra vietniekam konstatēta saslimšana ar koronavīrusu
ZUMAPRESS / SCANPIX

Irānas veselības ministra vietnieks Irajs Harirči, kurš vadīja Irānas centienus ierobežot koronavīrusa izpaltību valstī, pats ir saslimis ar bīstamo vīrusu, otrdien paziņoja Irānas Veselības ministrija.

Ministrijas pārstāvis sacīja, ka Harirči bijis vājums un gripai līdzīgi simptomi. Vēlāk viņam veikts koronavīrusa infekcijas tests, kas bijis pozitīvs, tādēļ šobrīd ierēdnis ievietots karantīnā.

Irānas veselības speciālisti norāda, ka nav skaidrs, kā viņš inficējies ar vīrusu. Taču zināms, ka Harirči bijusi saskarsme ar dažiem iespējamiem koronavīrusa slimniekiem.

Otrdien Irānā turpinās pieaugt koronavīrusa saslimšanas un nāves gadījumu skaits.

Irānas veselības ministrijas amatpersonas otrdien apstiprinājušas vēl trīs nāves gadījumus valstī, tādējādi oficiāli koronavīrusa izraisīto nāves gadījumus skaits Irānā ir sasniedzis 15, bet inficēto skaits tuvojas 100.

Portāls nypost.com gan vēsta, lai gan inficēto skaits Irānā līdz šim nav pārāk pārāk biedējošs, eksperti baidās, ka valdība, iespējams, slēpj problēmas patieso mērogu un, iespējams, nespēj efektīvi reaģēt, ja lietas sāk kļūt nekontrolējamas.

Bažījoties par vīrusa izplatību, Afganistāna ir apturējusi visa veida satiksmi ar Irānu, tostarp aviosatiksmi, un Pakistāna ir slēgusi robežu ar Irānu.

Arī Turcija svētdien paziņoja, ka uz laiku slēgs robežu ar kaimiņvalsti.

2 komentāri