Irānas raķešu triecienā bāzei Irākā tikuši ievainoti 11 ASV karavīri

0 Komentāru
Irānas raķešu triecienā bāzei Irākā tikuši ievainoti 11 ASV karavīri
AFP / SCANPIX

Irānas 8. janvāra raķešu triecienā Ainasadas gaisa spēku bāzē Irākā ievainojumus guvuši 11 amerikāņu karavīri, ceturtdien paziņoja ASV Centrālais štābs.

“Lai arī neviens ASV karavīrs 8. janvāra Irānas uzbrukumā Ainasadas bāzei netika nogalināts, vairākiem sniegta palīdzība sakarā ar satricinājuma simptomiem no sprādziena, un viņi joprojām tiek novērtēti,” pavēstīja štāba pārstāvis karaflotes kapteinis Bils Urbāns.

Uzbrukuma brīdī vairums no 1500 ASV karavīriem bāzē bija izvietoti bunkuros.

ASV armija iepriekš ziņoja, ka Irānas veiktajās raķešu apšaudēs neviens nav cietis, bet nodarīti ievērojami materiālie zaudējumi.

Bāzē izvietotie Irākas virsnieki šonedēļ ziņu aģentūrai “Reuters” apliecināja, ka amerikāņu un irākiešu karavīri Ainasadas gaisa spēku bāzē pārvietojuši personālu un bruņojumu nocietinātos bunkuros teju astoņas stundas pirms raķešu trieciena.

3. janvārī no ASV bezpilota lidaparāta izšautu raķešu triecienā pie Bagdādes lidostas tika nogalināti desmit cilvēki – pieci irākieši un pieci irāņi, arī Irānas ģenerālis Kasems Soleimani un Irākas militārā grupējuma “Hashed al Shaabi” (“Tautas mobilizācijas spēki”) vadītāja vietnieks Abu Mahdi al Muhandiss. Šis trieciens bija vērsts pret Soleimani un tika īstenots pēc ASV prezidenta Donalda Trampa rīkojuma.

Atbildot uz Soleimani nogalināšanu, Irāna 8. janvārī uz divām bāzēm Irākā, kur izvietoti ASV karavīri, raidīja 22 raķetes.

ASV un Irānas attiecības saasinājušās kopš 2018. gada gada maija, kad ASV vienpusējā kārtā izstājas no pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanās un atjaunoja ekonomiskās sankcijas.

0 Komentāru