Komentāri

“Pirms diviem gadiem ANO, pēc rūpīgām ekspertu pārbaudēm apgalvoja, ka Sīrijas valdība ir iznīcinājusi visu ķīmisko ieroču arsenālu. Līdz ar to loģiski ir pieņemt, ka Sīrijai šādu ieroču nav. Ir jāsaprot, no kurienes tie nākuši. Pār kuru robežu!” – tā, komentējot ķīmisko ieroču uzbrukumu civiliedzīvotājiem Sīrijā, pauda Irānas prezidents Hasans Ruhānī.

Vienlaikus Irāna  uzsver, ka izmeklēšana jāvada neatkarīgiem ekspertiem, un tajā kategoriski nedrīkst ļaut piedalīties ASV kā konfliktā iesaistītajai pusei.

Tikmēr otra Al Asada režīma atbalstītāja – Krievija – ir pieprasījusi no ASV paskaidrojumus.

Jūs ziniet, mēs gaidām ASV valsts sekretāra Reksa Tilersona vizīti. Lai viņš atbrauc un paskaidro, kādus brīnumus viņi tur sataisījuši. Savukārt mēs pateiksim, ko par to visu domājam, – izteicās Krievijas pārstāve.

Ņemot vērā augošo saspīlējumu, pagaidām nav zināms vai Tilersona vizīte Maskavā nākamnedēļ notiks. Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons līdzīgu vizīti jau atcēlis. Arī ANO ārkārtas drošības padomes sēdē ASV asi kritizēja Krieviju par Asada režīma atbalstīšanu.

Savukārt Sīrijas opozīcijas galvenais balsts Turcija paziņojusi, ka ASV raķešu trieciens Sīrijai bijis atbilstošs solis, taču ar to nepietiekot. Ankara uzskata, ka uzlidojumi jāturpina, citādi tā palikšot tikai kā kosmētiska iejaukšanās, kas neļaus gāzt Bašara Al Asada režīmu.

Lasi vēl