Irānas deputāts par Trampa nogalināšanu piedāvā trīs miljonus dolāru

2 komentāri
Irānas deputāts par Trampa nogalināšanu piedāvā trīs miljonus dolāru
EPA / SCANPIX

Līdz šim mazpazīstamais Irānas parlamenta deputāts Ahmads Hamze otrdien piedāvājis trīs miljonu dolāru lielu atlīdzību “jebkuram, kurš nogalinās” ASV prezidentu Donaldu Trampu, atriebjoties par ietekmīgā Irānas komandiera Kasema Soleimani nogalināšanu ASV raķešu triecienā Irākā, kas tika īstenots pēc Trampa pavēles, vēsta Irānas ziņu aģentūra ISNA.

Likumdevējs atlīdzību piedāvājis Soleimani dzimtās pilsētas un pēdējās atdusas vietas Kermānas vārdā.

“Mēs dosim trīs miljonus dolāru jebkuram, kurš nogalinās Trampu,” sacījis Hamze, kas parlamentā pārstāv Kahnūdžas apgabalu.

3. janvārī no ASV bezpilota lidaparāta izšautu raķešu triecienā pie Bagdādes lidostas tika nogalināti desmit cilvēki – pieci irākieši un pieci irāņi, arī Irānas ģenerālis Soleimani un Irākas militārā grupējuma “Hashed al Shaabi” (“Tautas mobilizācijas spēki”) vadītāja vietnieks Abu Mahdi al Muhandiss. Šis trieciens bija vērsts pret Soleimani un tika īstenots pēc Trampa rīkojuma.

Soleimani bija arhitekts Irānas reģionālajai politikai, mobilizējot kaujiniekus Irākā, Sīrijā un Libānā, arī karam pret “Islāma valsti”.

Atbildot uz Soleimani nogalināšanu, Irāna 8. janvārī uz divām bāzēm Irākā, kur izvietoti ASV karavīri, raidīja 22 raķetes.

ASV un Irānas attiecības saasinājušās kopš 2018. gada gada maija, kad ASV vienpusējā kārtā izstājas no pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanās un atjaunoja ekonomiskās sankcijas.

2 komentāri