Irāna apstiprinājusi, ka pret Ukrainas lidmašīnu izšautas divas raķetes

0 Komentāru
Irāna apstiprinājusi, ka pret Ukrainas lidmašīnu izšautas divas raķetes
REUTERS / SCANPIX

Irānas civilās aviācijas pārvalde pirmdien apstiprinājusi, ka pret Ukrainas pasažieru lidmašīnu izšautas divas raķetes.

“Izmeklētāji (..) atklāja, ka pret lidmašīnu izšautas divas “Tor-M1″ raķetes,” teikts pārvaldes mājaslapā publiskotajā paziņojumā, kas apstiprina laikraksta “The New York Times” ziņoto.

Laikraksts publiskoja arī attēlus, kuros redzams, ka pret lidaparātu izšautas divas raķetes.

“Tor-M1” ir tuvas darbības “zeme-gaiss” raķetes, ko savulaik izstrādājusi vēl bijusī Padomju Savienība. Tās paredzētas uzbrukumiem lidaparātiem vai spārnotajām raķetēm.

Ukrainas pasažieru lidmašīna “Boeing 737” ar 176 cilvēkiem nogāzās 8. janvārī pie Teherānas dažas stundas pēc Irānas raķešu trieciena ASV bāzēm Irākā, kas bija sarīkots, atbildot uz 3. janvārī notikušo ASV gaisa spēku triecienu Irākā, kurā tika nogalināts Irānas ģenerālis un vēl deviņi cilvēki.

Irāna 11. janvārī atzina, ka tās Revolucionārā gvarde notriekusi Ukrainas lidmašīnu kļūdas dēļ. Saskaņā ar Irānas amatpersonu teikto lidmašīnas lidojuma trajektorija bijusi pārāk tuvu militāriem objektiem.

Irānas oficiālā ziņu aģentūra vēstīja, ka gaisa laineris “Boeing 737” kļūdaini ticis noturēts par “naidīgu lidmašīnu”, jo tobrīd pastāvējuši visaugstākā līmeņa ienaidnieka draudi.

Visi 176 cilvēki, kas atradās lidmašīnā, ir gājuši bojā. Starp šiem cilvēkiem bija 138, kas lidoja uz Kanādu, un 57 Kanādas pilsoņi.

0 Komentāru