Komentāri
Irākas spēki sākuši militāru operāciju kurdu kontrolētajā Kirkūkā
Foto: Reuters

Irākas valdības spēki agri pirmdienas rītā sākuši militāru operāciju kurdu kontrolētajā Kirkūkas provincē, ziņoja valsts televīzija.

Tikmēr kurdu zemessardzes pešmergas virsnieki, runājot anonīmi, pavēstīja, ka uz dienvidiem no Kirkūkas pilsētas kurdu spēki iesaistījušies artilērijas apšaudē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī avoti Irākas federālajos spēkos ziņoja par apšaudi uz dienvidiem no provinces galvaspilsētas.

Pirms tam kurdu varasiestādes bija paziņojušas, ka Irākas valdības spēki un to sabiedrotie sākuši lielu operāciju, lai pārņemtu Kirkūkas pilsētu, kurdu militāro bāzi un naftas laukus.

Bagdāde savukārt svētdien paziņoja, ka Kirkūkā atrodas kurdu bruņotais grupējums “Kurdistānas Strādnieku partija” (PKK), nosaucot to par “kara pieteikumu” un “bīstamu eskalāciju”

Irākas spēki Kirkūkas provincē pozīcijas zaudēja 2014.gadā, kad teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” kontrolē nonāca plašas teritorijas uz ziemeļiem un rietumiem no Bagdādes un daudzas Irākas armijas vienības sabruka un to kontrolētās pozīcijas pārņēma kurdu zemessardze pešmerga.

Irākas federālie spēki un kurdu zemessardze ir abi svarīgākie sabiedrotie ASV vadītajā koalīcijā pret “Islāma valsti”.

Kirkūkas province, kurā dzīvo kā kurdi, tā arī arābi un turkmēņi, neietilpst autonomajā Kurdistānas reģionā, taču 25.septembrī arī tur, tāpat kā pārējās trijās kurdu provincēs, notika neatkarības referendums, kurā pārliecinošs vairākums balsotāju atbalstīja atdalīšanos no Irākas.

Bagdāde ir noteikusi lidojuma aizliegumu un aicinājusi kaimiņvalstis saraut ekonomiskās saites ar Kurdistānu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl