Irākas premjers: ASV trieciens draud izraisīt postošu karu

3 komentāri
Irākas premjers: ASV trieciens draud izraisīt postošu karu
REUTERS / SCANPIX

Irākas premjerministra pienākumu izpildītājs Adels Abdelmahdi piektdien kā agresiju nosodīja ASV raķešu triecienu, kurā Bagdādē nogalināti Irākas un Irānas komandieri, brīdinot, ka tas draud izraisīt postošu karu.

“Oficiālā amatā esoša Irākas militārā komandiera noslepkavošana ir agresija pret Irākas valsti, tās valdību un tautu,” paziņoja Abdelmahdi.

Raķešu trieciens bija arī “rupjš nosacījumu pārkāpums, kas pilnvaro ASV karavīru atrašanos” Irākā, norādīja Abdelmahdi.

Jau ziņots, ka uz Bagdādes starptautisko lidostu piektdien tika izšautas vismaz trīs raķetes, nogalinot astoņus cilvēkus. Starp nogalinātajiem ir Irānas Revolucionārās gvardes vienības “Kudsas spēki” komandieris ģenerālis Kasems Soleimani un Irākas militārā grupējuma “Hashed al Shaabi” (“Tautas mobilizācijas spēki”) vadītāja vietnieks Abu Mahdi al Muhandiss.

ASV apstiprinājušas, ka tās ir atbildīgas par piektdien Bagdādē notikušo triecienu.

Soleimani nogalināšana ASV raķešu triecienā Irākā ir “bīstama eskalācija”, piektdien norādīja Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs, brīdinot ASV, ka tās ir pilnībā atbildīgas par sekām.

Irānas augstais līderis ajatolla Ali Hamenei pavēstīja, ka Soleimani nāve tiks atriebta, un izsludināja valstī trīs dienu sēras.

3 komentāri