Komentāri

Irākas kurdi pirmdien, 25. septembrī, dodas uz referendumu, lai paustu savu viedokli par neatkarīgas valsts izveidi. Paši kurdi balsot dodas ar svētku sajūtu, taču Irākas un kaimiņvalstu valdībās referendums sagaidīts ar sašutumu un bažām.

Lai gan balsojums ir tikai simbolisks, bez juridiskām sekām, kategoriski pret kurdu neatkarības centieniem ir arī Turcija un Irāna, kurās dzīvo liels skaits kurdu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kurdu apdzīvotā teritorija mūsdienās sadalīta starp Turciju, Irāku un Sīriju, Irānu. Irākas Kurdu apgabals, kurā pirmdien notiek starptautiski neatzīts referendums, izveidots 1992. gadā, bet oficiālu autonomiju ieguva pēc 2003. gadā ASV vadītā iebrukuma, kā rezultātā gāzts Sadama Huseina režīms.

Referenduma rezultāts nebūs juridiski saistošs, taču tiek uzskatīts, ka tas laika gaitā tomēr var aizvest līdz reģiona neatkarībai. Kurdi uz balsošanu dodas pacilātā garastāvoklī, ar visām ģimenēm, cerot, ka šis ir sākums ceļā uz brīvību.

Pret referendumu iebilst Irākas valdība, uzskatot to par antikonstitucionālu. Negatīvi referendumu uztver ASV un citas Rietumvalstis, arī kurdu apdzīvotā Irāna un Turcija, kas baidās par separātisku noskaņojumu uzplaiksnījumiem. No Turcijas 80 miljoniem iedzīvotāju aptuveni ceturtā daļa ir kurdi.

Reaģējot uz referendumu, Turcija slēgusi robežpunktu, aizliedzot ieraukšanu no Irākas ziemeļiem. Vietējiem medijiem gan aizliegts par to ziņot. Pastāv bažas, ka referendums radīs saspīlētu situāciju, un iespējamas arī bruņotas sadursmes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl