Komentāri

Irākas kurdi pirmdien, 25. septembrī, dodas uz referendumu, lai paustu savu viedokli par neatkarīgas valsts izveidi. Paši kurdi balsot dodas ar svētku sajūtu, taču Irākas un kaimiņvalstu valdībās referendums sagaidīts ar sašutumu un bažām.

Lai gan balsojums ir tikai simbolisks, bez juridiskām sekām, kategoriski pret kurdu neatkarības centieniem ir arī Turcija un Irāna, kurās dzīvo liels skaits kurdu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kurdu apdzīvotā teritorija mūsdienās sadalīta starp Turciju, Irāku un Sīriju, Irānu. Irākas Kurdu apgabals, kurā pirmdien notiek starptautiski neatzīts referendums, izveidots 1992. gadā, bet oficiālu autonomiju ieguva pēc 2003. gadā ASV vadītā iebrukuma, kā rezultātā gāzts Sadama Huseina režīms.

Referenduma rezultāts nebūs juridiski saistošs, taču tiek uzskatīts, ka tas laika gaitā tomēr var aizvest līdz reģiona neatkarībai. Kurdi uz balsošanu dodas pacilātā garastāvoklī, ar visām ģimenēm, cerot, ka šis ir sākums ceļā uz brīvību.

Pret referendumu iebilst Irākas valdība, uzskatot to par antikonstitucionālu. Negatīvi referendumu uztver ASV un citas Rietumvalstis, arī kurdu apdzīvotā Irāna un Turcija, kas baidās par separātisku noskaņojumu uzplaiksnījumiem. No Turcijas 80 miljoniem iedzīvotāju aptuveni ceturtā daļa ir kurdi.

Reaģējot uz referendumu, Turcija slēgusi robežpunktu, aizliedzot ieraukšanu no Irākas ziemeļiem. Vietējiem medijiem gan aizliegts par to ziņot. Pastāv bažas, ka referendums radīs saspīlētu situāciju, un iespējamas arī bruņotas sadursmes.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl