Irāka sola izmeklēt cilvēku kontrabandas tīklus uz Lietuvu

2 komentāri
Irāka sola izmeklēt cilvēku kontrabandas tīklus uz Lietuvu
AFP/SCANPIX

Irāka sola izmeklēt cilvēku kontrabandas tīklus uz Lietuvu, vēsta TV3 Ziņas.

Lietuvas ārlietu ministrs devies vizītē uz Irāku, no kurienes sākas simtiem nelegālo migrantu ceļš uz Lietuvu. Tiekoties ar Irākas kolēģi Fuadu Huseinu, Gabrieļus Landsberģis aicināja Irākas valdību apkarot šo cilvēku kontrabandas rūpalu.

Gabrieļus Landsberģis, Lietuvas ārlietu ministrs

“Irākiešiem tiek solīts viegls ceļojums uz Eiropu, sava veida Eiropas paradīze. Bet problēma ir tā, ka viņi nonāk Lietuvas mežā, bēgļu nometnē. Mums nedraudzīga valsts, mūsu kaimiņš izmanto migrantus, galvenokārt Irākas iedzīvotājus, lai izdarītu spiedienu uz manu valsti, Baltijas valstīm un Eiropas Savienību, lai mēs mainītu savu politiku.”

Irākas ārlietu ministrs apsolījis, ka Bagdādes valdība izveidošot darba grupu ar Ārlietu ministrijas, Migrācijas ministrijas, kā arī izlūkdienestu un Civilās aviācijas pārvaldes pārstāvjiem, lai ierobežotu cilvēku kontrabandas tīklus.

Fuads Huseins, Irākas ārlietu ministrs

“Mēs izmeklēsim informāciju, par ko tikko runāja Landsberģa kungs, un, ja tas apstiprināsies – tas ir kriminālatbildības jautājums. Valdība to izmeklēs, un, pamatojoties uz izmeklēšanas rezultātiem, mēs veiksim juridiskās procedūras.”

TV3 Ziņas 15. jūlijā jau vēstīja, ka migrantu plūsmu uz Lietuvu Irākā koordinē vesels ceļojumu aģentūru tīkls sadarbībā ar Minskas režīmu, kurš arī no tā gūst finansiālu labumu.

2 komentāri