Komentāri
Irākā atbrīvotas 52 ģimenes, ko teroristi izmantojuši kā dzīvos vairogus
FOTO: LETA

Rietumvalstu vadītā cīņa pret Islāma valsti pamazām gūst panākumus – turpinot teroristu grupējumam atņemtās Irākas pilsētas Ramādī attīrīšanu, drošības spēkiem izdevies atbrīvot lielu skaitu gūstekņu. Tomēr augošais saspīlējums starp Irāku un Turciju draud palēnināt cīņu pret teroristiem.

Irākas pilsētiņa Ramādī pēdējās nedēļās kļuvusi par simbolu Rietumvalstu cīņai pret Islāma valsti jeb Daesh. Tā ir viens no retajiem Rietumu atbalstīto militāro spēku veiksmes stāstiem, kas pēc vairāku nedēļu kaujām pirmdien beidzot nonāca Irākas valdības spēku kontrolē.

Jau drīz pēc tam sāka atklāties zvērības, ko teroristu grupējums bija pastrādājis šajā pilsētā. Šodien Irākas drošības spēki pilsētā uzgājuši kādu teroristu kontrolētu ēku kompleksu, kurā bija ieslodzīti cilvēki, ko Daesh izmantoja kā dzīvos vairogus.  Tās bijušas 52 ģimenes ar bērniem.

Tikmēr kārtējo reizi pierādījies, cik nestabila ir ASV vadītā Tuvo Austrumu valstu koalīcija pret Daesh. Tās nereti cīņu pret teroristisko grupējumu izmanto savstarpējo rēķinu kārtošanai. Decembra sākumā Turcija ieveda karaspēku Irākas ziemeļos it kā, lai mācītu pret Islāma valsti karojošos nemierniekus. Irākas valdība to uztvēra kā militāru iebrukumu un pieprasīja karavīrus nekavējoties izvest.

Turcija to nav izdarījusi, tādēļ Irākas Ārlietu ministrija šodien brīdinājusi, ka turku patriekšanai var tikt izmantoti arī militāri paņēmieni. Faktiski tas nozīmētu karu starp abām it kā sabiedrotajām valstīm.

Pilsoņkarš, kas Sīrijā notiek kopš 2011. gada, sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem nemierniekiem un valdības karaspēku. Vara ļāvusi izplesties Islāma valstij, kas ieņēmusi arī daļu Irākas teritorijas. Samudžinātās Tuvo Austrumu valstu attiecības līdz šim kavējušas cīņu pret to.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl