Ir zināms, kur devušies bēgļi, kas pametuši Latviju!

Pievienot komentāru
Ir zināms, kur devušies bēgļi, kas pametuši Latviju!
EPA/LETA

Vācijā uzmanība vēstij, kas šonedēļ arī ir aktualitāte Latvijā – proti, ka cilvēki, kam Latvijā piešķirts bēgļu statuss, ir pametuši mūsu valsti un devušies citur. Kā izrādās, vācu mediji izceļ, ka šis “citur” ir tieši Vācija. Kā iemesls, kādēļ bēgļi aizbēguši no Latvijas, vismaz vācu medijos tiek minēts, – Latvijā bēgļiem nav iespējams atrast mājvietu un darbu.

Gandrīz puse no visiem pasaules bēgļiem ir bērni, secinājusi starptautiskās bērnu tiesību aizsardzības organizācija UNICEF.

Foto: Bēgļi pasaulē

UNICEF dati liecina, – lai gan bērnu ir mazāk nekā trešdaļa no visiem pasaules iedzīvotājiem, bēgļu vidū bērnu īpatsvars ir krietni lielāks. Puse no visiem bērniem bēgļu gaitās ir no Sīrijas un Afganistānas. Pēdējos piecos gados bēgļu gaitās esošo bērnu skaits pieaudzis par 75%.

Aprēķini liecinot, ka svešumā no savas dzimtenes dzīvo aptuveni 50 miljoni bērnu, no tiem 28 miljoni ir no teritorijām, ko skāris karš vai citi militāri konflikti. Kā norāda UNICEF, tik liels bērnu bēgļu skaits rada riskus viņu nonākšanai cilvēktirgotāju un orgānu tirgotāju rokās.

Video