“Ir sasniegts maksimums” – Austrija gatavojas slēgt savu robežu bēgļiem

1 komentārs
“Ir sasniegts maksimums” – Austrija gatavojas slēgt savu robežu bēgļiem
Foto: LETA / EPA

Austrija gatavojas slēgt savu robežu migrantiem, norādot, ka patvēruma meklētāju skaits ir “sasniedzis maksimumu”. Vienlaikus Austrija brīdinājusi Maķedoniju, ka arī tai jābūt gatavai pilnībā bloķēt migrantu plūsmu.

Jau tuvāko mēnešu laikā Austrijā ieradīsies tik daudz bēgļu, cik valsts var uzņemt visa gada laikā, tāpēc Vīne gatavojas slēgt savu robežu patvēruma meklētājiem. To vizītes laikā Maķedonijā paziņojis Austrijas ārlietu ministrs Sebastiāns Kurcs, aicinot arī Maķedoniju būt gatavai šādam notikumu attīstības scenārijam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Maķedonijai ir jābūt pilnībā gatavai apturēt migrantus pie tās robežām, jo kā nekā tā ir pirmā valsts, kuru migranti šķērso pēc nokļūšanas Grieķijā. Jā, mēs zinām, ka tas ir grūts uzdevums. Tieši tāpēc mēs šodien vienojāmies ar Maķedoniju, ka Austrija tai sniegs ne tikai cilvēkresursu atbalstu kā papildus policistus un karavīrus, bet arī ekipējumu, lai tā būtu gatava un spētu pienācīgi reaģēt uz dažādām krīzes situācijas modeļiem,” saka Austrijas ārlietu ministrs Sebastians Kurcs.

Foto

Austrijas paziņojums izskan laikā, kad Eiropas Savienība ir paudusi bažas par to, ka migrantu pieplūdums apdraud Šengenas zonas eksistenci. Ir izskanējis sašutums par Grieķijas nespēju pienācīgi kontrolēt migrantu plūsmu. Uz to norādīja arī Maķedonijas ārlietu ministrs.

“To, cik daudz migrantu šķēros Maķedoniju, tas būs atkarīgs no tā, cik daudz migrantu varēs iekļūt Šengenas zonas valstīs vai Eiropas Savienībā. Līdz ar to, šis skaits, kas nonāks līdz Eiropai būs atkarīgs no tā, cik daudz cilvēku iekļūs Maķedonijā,” norāda Maķedonijas ārlietu ministrs Nikola Poposkis.

Kopš pagājušā gada sākuma Eiropas Savienībā ieradušies vairāk nekā viens miljons migrantu, lielākā daļa no Turcijas ir iekļuvuši Grieķijā, lai tālāk turpinātu ceļu uz Vāciju un Zviedriju. Eiropas Savienība šodien deva Grieķijai trīs mēnešus novērst “trūkumus” imigrācijas plūsmas kontrolē. Ja tas netiks izdarīts, Grieķijai jārēķinās, ka var tikt atjaunota robežkontrole ar pārējām Šengenas zonas valstīm.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl