Īpašās 31. oktobra “Brexit” monētas tiks pārstrādātas

Pievienot komentāru
Īpašās 31. oktobra “Brexit” monētas tiks pārstrādātas
REUTERS / SCANPIX, HM TREASURY

“Brexit” 50 pensu monētas, kas kaltas, lai atzīmētu Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) 31.oktobrī, tiks pārstrādātas, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Iepriekš jau vēstīts, ka ES dalībvalstis vienojušās atlikt “Brexit” termiņu līdz 31. janvārim, pieļaujot, ka Lielbritānija varēs izstāties no ES arī agrāk, ja būs tam gatava.

Kā ziņo BBC, Karaliskajai naudas kaltuvei iepriekš lūgts izgatavot 50 pensu monētas ar paredzēto “Brexit” datumu – 31.oktobri. Tagad monētas tiks pārstrādātas, jo “Brexit” datums pagarināts.

Valsts kases pārstāvis gan norāda, ka joprojām tiks izgatavota monēta, lai atzīmētu Lielbritānijas izstāšanos no ES. Monēta nonākšot apgrozībā kolīdz Lielbritānija pametīs ES.

Tiek ziņots, ka iepriekš paredzētajam “Brexit” datumam izgatavoti 10 miljoni monētu, tās rotā uzrasts – “Miers, labklājība un draudzība ar visām nācijām.”

Piemiņas monētu izgatavošanas izmaksas sedz Karaliskā monētu kaltuve, nevis nodokļu maksātāji. Valsts kase paziņojusi, ka nekomentēs monētu ražošanas izmaksas, jo tā ir “komerciāli sensitīva informācija”.