Komentāri
Intensīvās artilērijas apšaudes Ukrainas austrumos liek bažīties par pamiera iestāšanos šonakt
Foto: LETA

Pusnaktī no 14. uz 15. februāri Ukrainas austrumos ir paredzēts ieviest pamieru, par kuru četru valstu līderi vienojās ceturtdien. Tomēr pagaidām kaujas nav rimušās. Kijeva ziņo par 120 uzbrukumiem pēdējās dienas laikā vien, tādēļ ir liels risks, ka pamieru tā arī varētu neizdoties ieviest.

No divām iespējām, kā separātisti un Ukrainas armija varētu aizvadīt pēdējās stundas pirms pamiera ieviešanas – ir piepildījies sliktākais scenārijs. Tā vietā, lai gatavotos karadarbības pārtraukšanai, abas puses izmanto pēdējās stundas, lai nostiprinātu savas pozīcijas – separātisti cenšas iegūt vairāk teritorijas, bet Kijevas spēki cenšas nostiprināties savās kontrolētajās teritorijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar Ukrainas bruņoto spēku teikto, visasākās cīņas turpinās ap stratēģiski nozīmīgo Debaļcevas pilsētu, kas atrodas pa vidu starp prokremlisko separātistu kontrolētajām Doņecku un Luhansku. Dzīvojamie rajoni tiek nemitīgi apšaudīti ar smago artilēriju un pilsēta esot liesmās. ASV vēstnieks Ukrainā savā twitera profilā ir publicējis satelīta uzņēmumus, kur pēc viņa teiktā netālu no Debaļcevas ir redzama Krievijas artilērija.

Promaskavisko kaujinieku uzbrukumā šodien esot arī teju iznīcināta Doņeckas apgabala Širokines apdzīvotā vieta netālu no Mariupoles, paziņojis Ukrainas spēku bataljons Azov. Pa ciemu nepārtraukti šaujot Grad raķetes un artilērija. Kaujās esot daudz ievainoto.

”Es šajā mašīnā sēdēju pie stūres. Tas bija otrais sprādziens. Pirmais nogranda kaut kur pagalmā. Es tikai paņēmu atslēgas un piesēdos pie stūres, kā no jauna atkal sekoja šāviņš,” ar piedzīvoto dalās kāds Doņeckas iedzīvotājs.

Kauju saasināšanās rada bažas, vai kāda no pusēm vispār ievēros pamieru, kas tiek uzskatīts par būtisku priekšnosacījumu miera plāna veiksmīgai izpildei.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko jau paziņojis, ka gadījumā, ja Ukrainā neiestāsies miers, viņš nekavējoties parlamentā iesniegs likumu par karastāvokļa ieviešanu visā valstī, ne tikai Doņeckā un Luhanskā. Tas nozīmē, ka visā Ukrainā iedzīvotāju ikdiena tiks pakārtota kara režīmam.

”Šodien mēs esam nonākuši ļoti svarīgās krustcelēs. Vai nu ienaidnieks pārstāj šaut un uzsāk deeskalāciju – vai arī ienaidnieks saasina konfliktu mums, Eiropai un visai pasaulei,” paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Porošenko arī informēja, ka neilgi pirms pusnakts telefoniski sazināsies ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Francijas prezidentu Fransuā Olandu, kā arī ar ASV prezidentu Baraku Obamu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl