VIDEO: Uzieta pazudusī AirAsia lidmašīna; atrasti 3 bojāgājušie

Komentāri

Atlūzas, kuras otrdien no gaisa pamanījuši lidsabiedrības AirAsia lainera meklētāji, pieder pazudušajai lidmašīnai, aģentūrai AFP apstiprināja Indonēzijas civilās aviācijas pārvaldes ģenerāldirektors.  Indonēzijas varas iestādes ziņo, ka lidmašīnas meklēšanas rajonā zem ūdens uzieta skaidri redzama lidaparāta kontūra. Ūdenī atrastas 3 cilvēku mirstīgās atliekas.

Iepriekš ārvalstu mediji ziņoja, ka militārais glābšanas kuģis ir izvilcis 40 mirušos, un to skaits aug, taču jaunākā informācija liecina, ka šie dati bijuši nepatiesi.

Neoficiāla informācija liecina, ka no ūdens izvilktajiem cilvēkiem nav bijušas glābšanas vestes.

“Pamatojoties uz meklēšanas un glābšanas dienestu darbinieku novērojumiem, atrasti svarīgi priekšmeti, piemēram, pasažieru un kravas durvis. Tie ir jūrā 100 jūdzes (160 kilometrus) uz dienvidrietumiem no Pankalanbunas,” piebilda amatpersona.

Kā ziņots, veicot pazudušā lidsabiedrības AirAsia lainera meklēšanu, otrdien no gaisa tika pamanīti priekšmeti, kas varētu liecināt par lidmašīnas katastrofu.

“Mēs pamanījām aptuveni desmit lielus priekšmetus un daudzus mazus, baltus priekšmetus, kurus nevarējām nofotografēt,” preses konferencē pavēstīja Indonēzijas gaisa spēku pārstāvis.

Priekšmeti, kuru vidū acīmredzot ir arī lidmašīnas durvis, pamanīti desmit kilometrus no vietas, kur 8501.reisa lidmašīna tika pēdējo reizi fiksēta uz radara ekrāniem.

Savukārt AFP fotogrāfs, kurš atradies tajā pašā indonēziešu meklēšanas lidmašīnā, pastāstīja, ka manījis priekšmetus, kas atgādina glābšanas plostu, glābšanas vestes un garas, oranžas caurules.

Lidmašīna Airbus A320-200 ar 162 cilvēkiem, tai skaitā 17 bērniem, bija ceļā no Indonēzijas uz Singapūru, kad svētdien ap plkst.6.20 (plkst.1.20 pēc Latvijas laika) pazuda no radaru ekrāniem.

Brīdinām video redzami nepatīkami skati!

Lasi vēl