Indijas bērnu tiesību aizsardzības komisija saņēmusi sūdzību par kailām nepilngadīgajām lietus piesaukšanas rituālā

0 Komentāru
Indijas bērnu tiesību aizsardzības komisija saņēmusi sūdzību par kailām nepilngadīgajām lietus piesaukšanas rituālā
PN/SCANPIX

Indijas bērnu tiesību aizsardzības komisija ir pieprasījusi ziņojumu no kāda ciemata saistībā ar sūdzību par kailu nepilngadīgo piedalīšanos lietus rituālā, vēsta “BBC”.

Incidents notika sausuma izraisītā ciematā Madja Pradešas štata Bundelkhandas apgabalā, kur sešas nepilngadīgas meitenes tika izģērbtas un parādītas kailas kā daļa no ciema rituāla, lai izsauktu lietu,

Sociālajos medijos izplatītajos videoklipos bija redzams, kā jaunas meitenes staigā kailas ar koka kātu uz pleciem, pie kura bija piesieta varde.

Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka rituāls nomierinās lietus dievu un ienesīs reģionā nokrišņus.

Indijas Nacionālā bērnu tiesību aizsardzības komisija saistībā ar notikušo ir pieprasījusi ziņojumu no Damo rajona administrācijas, kur atrodas ciemats. Madhja Pradešas policija paziņoja, ka nav saņēmusi oficiālu sūdzību par šo notikumu, taču piebilda, ka ir sākusi izmeklēšanu. “Spersim attiecīgus rīcības soļus, ja konstatēsim, ka meitenes bija spiestas staigāt kailas,” ziņu aģentūrai “Press Trust of India” sacīja Deimoka policijas inspektors.

Videoklipā ir redzamas meitenes, no kurām dažas bija vien piecus gadus vecas, kuras kopā bija devušās gājienā, kam sekoja himnu dziedošu sieviešu grupa. Gājiens apstājās pie katras ciemata mājas, un bērni savāca pārtikas graudus, kas vēlāk tika ziedoti vietējā tempļa kopienas virtuvei.

“Mēs uzskatām, ka tas nesīs lietus,” aģentūrai “Press Trust of India” citēja gājienā esošas sievietes teikto.

Damoh rajona pārstāvis sacīja, ka meiteņu vecāki piekrituši rituālam un pat piedalījušies tajā. “Šādos gadījumos administrācija var tikai informēt ciema iedzīvotājus par šādas māņticības veltīgumu un likt viņiem saprast, ka šāda prakse nedod vēlamos rezultātus,” viņš piebilda.

Indijas lauksaimniecība lielā mērā ir atkarīga no musonu lietusgāzēm, un daudzos reģionos ir rituāli, kas veltīti lietus dieviem atkarībā no vietējām paražām un tradīcijām.

Dažas kopienas rīko janas – hinduistu uguns rituālus, citas apprecas ar vardēm vai ēzeļiem vai izved gājienus, dziedot dziesmas, slavējot lietus dievus.

Ciniķi saka, ka rituāli tikai novērš parasto cilvēku uzmanību no grūtībām, bet kultūras eksperti uzskata, ka šī prakse ir izmisuma mērs tiem, kuri uzskata, ka nav kur citur vērsties pēc palīdzības.

0 Komentāru